אמנת הפרסום המיטיב

תקנון ותנאי שימוש בפרויקט אגורה

התקנון מנוסח בלשון זכר אך תקף במידה זהה לשני המינים.

כללי

פרויקט אגורה שומרים לעצמם את הזכות לשנות את נוסח התקנון מפעם לפעם באם יהיה צורך בכך.

הוראות תקנון זה חלות על כל משתמש אשר נרשם לאתר "פרויקט אגורה".
אם תקנון זה אינו מקובל עליכם אל תרשמו לאתר בבקשה.

השימוש באתר הינו חינם.


קבלת דיוור אלקטרוני מהאתר

כחלק מפעילות האתר, פרויקט אגורה מספק לקהל המשתמשים הרשומים שירותים שונים באמצעות הדואר האלקטרוני.
בינהם: התראות על מסרים, שליחת ברכה ליום הולדת, סקירה יומית על החפצים באתר, ניוזלטר ועוד...
חלק מהדיוורים עשויים להכיל חומר פרסומי שלנו ו/או של מפרסמים חיצוניים.
במקרה שאינכם מעוניינים בשירותים אלה, תוכלו להפסיקם בכל שלב דרך דף "מידע והתראות" שבכרטיס האישי, או על ידי בקשה מאיתנו.
עם זאת, במקרים מיוחדים ו/או קיצוניים אשר קשורים להתנהלות האתר יתכן שנפנה אליכם בדוא"ל.


שימוש באתר

 • מודעות למכירה: אין לפרסם באתר חפצים למכירה, ואין לבקש תשלום עבור החפצים המוצעים, גם אם לא פורסם מחיר. כמו כן לא ניתן להתנות את מסירת החפץ בקבלת חפץ אחר, ביצוע פעולה כלשהי או כל התנייה אחרת.
   
 • מודעות סתמיות: על מפרסם המודעה לעמוד מאחורי המודעה שפרסם. אין לפרסם מודעות סתמיות שאין להן התחייבות אמיתית למסירת חפץ או לבקשת חפץ.
   
 • מודעות פרסומיות: אין לפרסם שירותים או מוצרים באתר, אלא אם הם מוצעים בחינם.

צוות פרויקט אגורה רואה את עצמו אחראי על התוכן המפורסם באתר, ועושה מאמצים לשמור אותו הולם את ערכי האתר.
עם זאת, האחריות על השימוש באתר והחשיפה לתוכן המוצג בו חלה על המשתמש בלבד.
במידה ונתקלתם במודעה שאינה הולמת את האתר דווחו לנו על כך דרך כפתור "מודעה לא הולמת" שבגוף המודעה.

אתר אגורה שומר לעצמו את הזכות להסיר כל תוכן שפורסם באתר על ידי הגולשים משיקוליו שלו, וכן לבטל או לא לאפשר את השימוש באתר לאדם זה או אחר.
על משתמשי האתר לבצע בו שימוש סביר, בפרט בפונקציה המיועדת לבדיקת סוכן חכם בעת הגדרתו, ולא להעמיס על השרת ע"י שימוש בתוכנות אוטומטיות ששולחות בקשות רבות לשרת, וגם לא לעשות משהו דומה באופן ידני.

מדיניות פרויקט אגורה בנושא תרומת זמן ונסיון

על מנת לפרסם מודעה תחת הקטגוריה "תרומת זמן ונסיון", עליה לעמוד בקריטריונים הבאים:
 1. המודעה אינה יכולה להיות מודעת פרסום ובגוף המודעה לא ניתן להציב כתובת אתר אינטרנט.
 2. המודעה צריכה להסביר מה בדיוק השירות שניתן חינם.
 3. המודעה צריכה להכיל את המילה "חינם" או "ללא תשלום" או "ללא תמורה" וכיוצא בזה, בהקשר של השירות הניתן.
 4. ככלל אסור למודעה בפרויקט אגורה להיות מפלה (כלומר התניית נתינת השירות לאדם זה או אחר על פי השתייכות עדתית, מין, מצב כלכלי, מגזר וכדומה). בקטגורית תרומת זמן וניסיון קיימים היוצאים מן הכלל הבאים:
  • אישה יכולה להתנות את מתן השירותים שלה לנשים בלבד וגבר יכול להתנות את מתן השירותים שלו לגברים בלבד.
  • מכיון שלהבדיל מחפץ, מתן שירות הוא משהו שמתבצע שוב ושוב, יכול אדם להגדיר שהוא מעוניין להקדיש את זמנו רק לאנשים נזקקים שלמצבם הגדרה "אובייקטיבית" (כגון: חיילים, סטודנטים, נכים, פנסיונרים, משפחות חד הוריות וכדומה). הגדרה כללית של "נזקק" אינה מותרת, כי לא ניתן להבדיל באופן אובייקטיבי מי נזקק ומי לא.
 5. כשמדובר במתן שירותים יותר אינטימיים, כגון עיסוי, שיאצו וכיוצא בזה, גבר אינו יכול להציע את השרות שלו לנשים, ואישה אינה יכולה להציע את השירות לגברים. כמו כן יש לרשום במפורש במודעה האם מדובר במטפל או מטפלת, ושהטיפול מיועד לגברים או לנשים, בהתאם.
 6. אם השירות כולל עלויות מצד נותן השירות, מותר לו לבקש בתמורה את מחיר העלות בלבד (חומרי גלם, חלפים, דלק...)
 7. בהצעת שירות הובלות ניתן לבקש במסגרת מחיר העלות גם את בלאי הרכב.
 8. בהצעת שירותי טיפולים/אימונים/הדרכה יש להציע לפחות 3 פגישות ללא התחייבות חינם, על מנת שלא יחשב הדבר לפרסום עצמי של העסק.

מדיניות פרויקט אגורה בנושא מסחר בחפצים באתר

באופן כללי איננו רואים את המסחר בחפצים מהאתר כדבר שלילי, מפני שגם בדרך זו מושגת המטרה של הפרויקט:
חפצים ששכבו ללא שימוש מוצאים שימוש חדש, הקונה משיג אותם במחיר זול יותר, הסוחר עצמו מוצא דרך נוספת להתפרנס מחפצים שהמוסרים לא התכוונו למכור מלכתחילה והרווח הוא של כולם. (מידע נוסף על גישתנו זו תמצאו כאן)
הבעייה מתחילה כאשר הסוחרים מונעים משאר המשתמשים להשיג חפצים מהאתר על ידי עושק אינטנסיבי של החפצים החדשים המוצעים למסירה באתר.

לפיכך נקבעו תנאים למסחר בחפצים מאתר אגורה:
 • כל אדם הרוצה לסחור בחפצים באתר אגורה מחוייב לשלוח בקשה לצוות האתר ולקבל על כך אישור מאיתנו. לבקשה צריך להיות מצורפת כתובת המייל איתה נרשם לאתר ומספר הטלפון שלו.
 • הסוחר יכול לבקש לקבל אך ורק חפצים הנמצאים באתר מעל לשבוע או חפצים שבגוף המודעה כתוב שהחפץ צריך להימסר/להתפנות במידי.
 • על הסוחר להודיע בפניה הראשונית לבעל החפץ שהוא מעוניין למכור אותו, על מנת לוודא שזה בסדר מבחינת בעל החפץ.

אדם שיסחר בחפצים מהאתר בניגוד לתנאים הקבועים בתקנון יושעה מהאתר, ועלול גם לחשוף עצמו לתביעה משפטית.


מדיניות פרויקט אגורה בנושא מסירת תרופות מרשם

עקב החשש מפגיעה בריאותית בשל שימוש לא נכון בתרופות מרשם, בפרויקט אגורה ניתן לפרסם רק תרופות שאינן מחייבות מרשם רופא. תרופות המצריכות מרשם ניתן לפרסם באתר זה.פרטיות

פרויקט אגורה מתחייבים שלא למסור את פרטי המשתמשים באתר לשום גוף שלישי, למעט במקרים בהם נעשה מעשה בלתי חוקי או מוסרי על ידי המשתמש.
כתובות המייל המוצגות באתר הינן מוגנות מפני רובוטים של מנועי חיפוש, ותוכנות spidering.

אנו נוקטים אמצעי אבטחה הולמים במטרה להגן מפני גישה לא-מורשית למידע האישי של המשתמשים.
עם זאת, מערכות מידע עלולות מטבע הדברים להיות מועדות לפריצות וזליגות מידע, ואנו לוקחים את האחריות לטפל בכל תקלה שתתעורר בהקדם האפשרי.
על המשתמשים לדעת שעליהם לשמור את המידע הסודי שלהם ברשותם, ובמקרה שהם מפקידים אותו בידי מישהו אחר עליהם להכיר במגבלותיו.

כמו כן בפרויקט אגורה מוצגות פרסומות של google, אשר מדווחות לגוגל שביקרתם באתר אגורה כדי שידעו להתאים לכם את הפרסומות לפי תחומי העניין שלכם. ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות של גוגל בקישור הבא ואף להגדיר לגוגל שלא יאספו מידע אודות האתרים בהם אתם מבקרים על ידי לחיצה על הכפתור opt-out שבצד ימין למעלה בדף הבא.


פרסום

באתר פרויקט אגורה מפורסמות רק פרסומות אשר השירות, המוצר, או החברה המייצרת אותן אינו גורם נזק לאדם לחברה ולסביבה, כפי שמפורט ב-"אמנת הפרסום המיטיב".


קוד אתי

פרויקט אגורה כולו מבוסס על רצונם הטוב של המשתתפים בו. ברוח אווירה זו אנו מציגים לכם קוד אתי אשר הקפדה עליו תבטיח שימוש מהנה באתר.
 • אנשים מוסרים חפצים מרצונם הטוב – דבר זה אינו מובן מאליו כלל. וודאו עם מוסר החפץ שהחפץ ומצבו תואמים את מה שהנכם מחפשים, ואם החלטתם לקחת אותו, נהגו לפי המשפט: "לא בודקים בשיניים סוס שניתן במתנה".
   
 • תאום העברת החפץ – אמנם יש אנשים המוכנים ורוצים לסייע בשינוע החפץ או משלוחו, אך האחריות על העברת החפץ היא בראש ובראשונה על המקבל.
   
 • התייחסות לשפע – שיתוף חפצים היא דרך המציעה שפע לכולנו. לקבל חפצים שאנו צריכים או רוצים הוא מעשה מבורך. קחו מהשפע כל מה שאתם צריכים או רוצים. את מה שאתם לא באמת צריכים או רוצים, השאירו למי שכן.
   
 • פרסום מודעות הולמות – פרויקט אגורה הוא במה לנתינה חופשית בחינם. בבקשה אל תפרסמו מודעות מכירה, מודעות החלפה, מודעות מסירה עם "מחיר סמלי" (אם רוצים אפשר לקבוע מחיר סמלי של 1 ש"ח), מודעות פרסומיות או מודעות בהן מציעים חפץ למסירה, אך כשיוצרים קשר מתברר שהחפץ למכירה. אם נתקלתם במודעה שאינה הולמת את רוח האתר, הודיעו לנו על כך דרך כפתור "מודעה לא הולמת" שבגוף המודעה, ואנחנו נדאג להוריד את המודעה.
   
 • היו כנים – למסור חפצים זה בהחלט דבר ראוי לשבח, אך בעת פרסום מודעות וודאו כי מצב החפץ שמתואר במודעה תואם למצב החפץ שבידכם, שכן אם לא כך הדבר, אתם עלולים לגרום עלבון ומפח נפש למקבל החפץ.
  אמנם החפצים הם בחינם, אך לא אמורים להתקבל ברגשות מעורבים. לכן היו כנים, ותארו במודעה את מצבו האמיתי של החפץ כדי שלא יהיו הפתעות, לכאן או לכאן.
   
 • חייכו – פרויקט זה ממחיש לנו את הצדדים הטובים אשר בבני האדם. בכל פעם שאתם יוצרים קשר עם אדם אחר, אם זה במסר, מייל, טלפון או פנים אל פנים, עשו זאת בחביבות ועם חיוך.
   
 • הביעו את תודתכם – כאמור בסעיף הראשון, זה כלל אינו מובן מאליו שאנשים מוסרים חפצים מרצונם הטוב. הקפידו להודות לאדם שנתן לכם משהו מבלי לבקש דבר בתמורה. ניתן להודות בצורה מילולית או באמצעות שי סמלי, ואף ניתן לשלוח כרטיס ברכה נחמד.

שיהיה לכולנו שימוש מהנה!
צוות פרויקט אגורה