אמנת הפרסום המיטיב

הרחבה אודות האנרגיה המרפאה

אנרגיה מרפאה
 
בדף זה ארחיב לגבי שיטת האנרגיה המרפאה מהידע וההתנסות שלי אודות הנושאים הבאים:


אני אדם שמאמין בחשיבה מדעית בריאה, ומבחינתי חשיבה מדעית בריאה הינה לבחון בעצמי כל דבר ולארגן את הידע שלי עם פי מידת הוודאות שיש לי לגבי נכונותו. מסיבה זו אינני מקבל מיד כנכון כל דבר שנאמר עליו שהוכח באופן מדעי, וגם אינני שולל כל דבר שנאמר עליו שלא הוכח במעבדה. אני משתדל לבחון כל דבר בעצמי וממספר כיוונים, כאשר בתהליך זה ההבנה וההתנסות האישית חשובות יותר מאשר סמכותו ותעודותיו של האדם ממנו קיבלתי את הידע.

מה היא האנרגיה המרפאה?

לאורך כל ההיסטוריה ידועים סיפורים של אנשים שהיו מרפאים באמצעות כפות הידיים. האנשים הללו לא היו ייחודיים יותר מכל אחד מאיתנו. הם בפשטות ידעו כיצד להשתמש בכישרון מסוים, שיכול להיות לכל אחד מאיתנו. ואכן, באופן אינסטינקטיבי, כשכואב לנו חלק מסוים בגוף, אנו מניחים עליו את היד.

התיאוריה מאחורי האנרגיה המרפאה מתחילה ממושג "אנרגיית החיים". על פי תפישה זו היקום כולו מלא באנרגיה המאפשרת את קיום החיים. כל צורת חיים, בהתאם לדרגת התפתחותה, מתקיימת הודות לאנרגיה זו.
על פי התיאוריה, אנרגיית החיים זורמת בגוף באמצעות ערוצים ומרכזים אנרגטיים, ואף מחוצה לו, ויוצרת מעין הילה המקיפה את הגוף. בשל פעילות פיסית לא מאוזנת (עישון, אכילה לא בריאה...) או פעילות נפשית לא מאוזנת (כעס, רגשות שליליים...) מרכזים וערוצים אלו מתחילים להיחסם, ומתקשים להזין את אברי הגוף, מה שמוביל להתפתחות מחלות.
שיטת האנרגיה המרפאה מאפשרת למטפל להוות ערוץ המקבל את אנרגית החיים הנמצאת בשפע רב ביקום ולרכז אותה בגוף המטופל. בשונה משיטות ריפוי של הילינג, אין המטפל מעביר למטופל מאנרגית החיים שלו, אלא את אנרגיית החיים האוניברסאלית העוברת דרכו אל המטופל. הזרמת אנרגיה זו לגוף המטופל מאפשרת לאנרגיה להגיע למקומות שאינה מצליחה להגיע עקב החסימות, ולרפא אותן. בנוסף היא יכולה אפילו לפתוח את החסימות עצמן.

בהקשר לתיאוריה זו, באופן אישי היו לי מספר התנסויות שהוכיחו לי את קיומם של ערוצי האנרגיה (הקרויים ברפואה הסינית מרידיאנים) באופן מאוד ברור, ממש אחד לאחד כמו בספרות, וכן מספר התנסויות שרמזו במידה ניכרת שמרכזי האנרגיה (הנפוצים בשם "צ'קרות") אכן קיימים. מהתנסויות אלו התחוור לי מדוע ביום יום איננו חווים את קיומם ועל כן חושבים שמדובר באמונה תפלה. הסיבה היא שהיכולת לחוש את זרימת אנרגית החיים בערוצי האנרגיה התאפשרה לי רק הודות תרגול ממושך שכלל רגיעה עמוקה מאוד ויכולת תפישה עדינה מאוד. ביום יום איננו מצליחים לשים לב לתחושות עדינות אלו בגופינו. זה כמו שברחוב סואן לא נצליח לשמוע את צעדיו של אדם ההולך מאחורינו, אך לעומת זאת ברחוב שקט, נשמע אותם היטב.

ההתנסויות שלי באנרגיה המרפאה

בזמן שעשיתי את הקורס באנרגיה מרפאה הייתי מאוד ספקן. במהלך הקורס גם עברתי טיפולים וגם העברתי טיפולים. הרגשתי את הידיים שלי מתחממות, או את החום של הידיים שהיו מונחות עלי, אבל לך תדע אם זה סתם חום, או שזו עדות לכך לכך שמשהו זורם מהידיים.

במהלך הקורס עצמו הייתה לי חוויה שהראתה לי שאכן משהו קורה. הייתה לי נקודה רגישה בגב שלא הייתה מהווה בעיה ביום יום, אך כשהייתי עובד קשה פיסית היא הייתה מתחילה לכאוב. במהלך הקורס העביר לי טיפול חבר שלי. ברגע שהניח את ידיו על הנקודה הזו היא החלה לכאוב כך סתם. הכאב הלך והתגבר, אך הוא לא היה הכאב הרגיל שאני חווה, שהוא כאב של התכווצות, אלא היה כאב של פתיחה והתרחבות. לאחר הקורס החלפנו אני והחבר שלי טיפולים הדדים במשך ארבעה ימים ברצף (זה חלק מהנחיות של הקורס) ומאז ועד היום נעלמו לי הכאבים בגב. נוסף לכך הפסיקו לי לחלוטין כאבי בטן שהיו תוקפים אותי אחת לחצי שנה, ומספר של המשקפיים שלי ירד ב- 1/2 מספר.

עוד תגלית מאוד מוחשית שהייתה לי, הייתה בטיפול בפצעים פתוחים. גיליתי שכשאני מטפל באנרגיה המרפאה בפצע פתוח הפצע מתכסה בנוזל לבן שקוף. אמא שלי שהיא אחות הסבירה לי שמדובר בחומר הנקרא סרום, והוא בעצם נוזל הבסיס בו זורמות כדוריות הדם. מבחינתי הדבר המשמעותי היה לראות שתופעה זו קורית רק כאשר אני מטפל בפצע בעזרת האנרגיה המרפאה. כמו כן ראיתי שהטיפול בפצע בעזרת האנרגיה המרפאה מחיש מאוד את מהירות החלמתו.

יחד עם כל ההתנסויות הללו, עדיין לא הייתי משוכנע שיש פה משהו חד משמעי שבאמת עובד עד שחוויתי התנסות אחת שהפריכה לי את כל הספיקות. התנסות זו החלה בעקבות כך שהתעלמתי במשך זמן רב משן שאותתה לי סימנים של רגישות, וביום בהיר אחד התפרץ לי בשן כאב איום שאי אפשר לשאת אותו. הכאב הקרין על כל הצד של הפנים שלי, מהלסת עד לעין. היה יום שישי. גרתי ברחובות ורופאת השיניים שלי נמצאה בכלל בצפון הארץ ובכל מקרה יכלה לקבל אותי רק ביום ראשון. לא היו לי בבית משככי כאבים כגון אקמול, וגם לא עלתה בראשי אפשרות זו כיוון שמעולם לא השתמשתי בהם בעבר. התחלתי לטפל בשן הכואבת באמצעות האנרגיה המרפאה. התחושה הייתה שהכאב מתנקז, ולתדהמתי תוך חמש דקות של טיפול נעלם הכאב כמעט לחלוטין והשאיר רק זכר קלוש נסבל בהחלט. כך עברו שעתיים ופתאום שוב התפרץ הכאב הנוראי, ושוב טיפלתי בו באמצעות האנרגיה המרפאה ותוך חמש דקות הוא נעלם. בצורה זו העברתי את כל סוף השבוע, כאשר מידי שעתיים אני מאלחש לעצמי את השן הכואבת באמצעות האנרגיה המרפאה, עד שביום ראשון נסעתי לרופאת השיניים שלי שעשתה לי טיפול שורש.

לפני מספר שנים יצא לי לטפל, יחד עם עוד קבוצה של מטפלים באנרגיה המרפאה, בילדה בת שנתיים שחלתה בסרטן אלים. הסיפור שלה התפרסם מאוד בארץ. בישראל לא היה אף רופא שידע איך לעזור לה ולכן היא נסעה לארה"ב, שם נמצא רופא שהיה מוכן לטפל בה.
היא עברה ניתוח של הסרת חלק ניכר מהכבד (שנפגע מהסרטן) וקיבלה טיפולים כימותרפיים. מצבה הפיזי והנפשי לא היה טוב. היא הרגישה רע מאוד בגלל הטיפולים הכימותרפיים הקשים שעברה, וכמעט ולא יכלה לאכול או לשתות.
יחד עם קבוצה של אנשים שלמדו את הרמה השניה של האנרגיה המרפאה (בה ניתן לרפא גם ממרחק), התחלנו לטפל בילדה סדרת טיפולים של 28 יום רצופים (זמן הטיפול הנדרש במקרים קשים כמו סרטן).
יום או יומיים לאחר שהתחלנו את הטיפולים כתבה לנו האם, כולה מרוגשת, שהילדה שלה מסתובבת בשמחה ובאנרגטיות במסדרונות בית החולים, כשהכימותרפיה מחוברת לה לזרוע. היא כתבה לנו שזה נראה כאילו "שקית עם יין" מחוברת לה לוריד ולא שקית כימותרפיה.
במהלך הימים שטיפלנו בילדה דיווחה לנו האם שמצבה הפיזי מאוד השתפר, התיאבון חזר יחד עם שמחת החיים. המשכנו לטפל בילדה מספר סבבי טיפולים של 28 יום עד שהתבשרנו שהבדיקות הרפואיות הראו שהיא החלימה לחלוטין.
אין לי ספק שלאנרגיה המרפאה היה תפקיד רב בשיפור המצב האנרגטי-פיזי של הילדה, כיוון שאין דבר אחר שיכל להסביר שינוי פתאומי שכזה. כמו כן אני מאמין שלאנרגיה המרפאה גם היה  חלק בתהליך הריפוי של הילדה, יחד עם הטיפול הקונבנציונלי.

מה ניתן לרפא באמצעות האנרגיה המרפאה?

ראשית אני רוצה לציין שריפוי מלא, כזה שדואג שהמחלה לא תחזור, כרוך תמיד בתיקון אורח החיים הלא בריא. אם יש למשל כאבי פרקים הקשורים לתנועות לא נכונות שאני עושה, גם אם אוכל לרפא אותן עם האנרגיה המרפאה, במידה ולא אשנה את האופן בו אני משתמש בגוף, הבעיה תחזור. יחד עם זאת ראיתי שהרבה פעמים תיקון אורח החיים אינו מספיק לריפוי, כיוון שלפעמים הנזק שנוצר בגוף הוא כזה שהגוף לא מצליח לרפא אותו לבד, וכאן האנרגיה המרפאה מספקת סיוע מהותי.
אני מפרט כאן את הדברים שעל פי הניסיון שלי, ניתן לטפל בהם באמצעות האנרגיה המרפאה. יחד עם זאת, כיוון שאינני מטפל במקצועי, ולכן הניסיון שלי אינו רחב, אני מאמין שניתן לטפל באמצעות האנרגיה במגוון רחב הרבה יותר של מחלות ובעיות.
  • כאבים – על אף שכאבים הינם סימפטומים ואינם הבעיה עצמה, נוכחתי שהאנרגיה המרפאה משככת כאבים מאוד יעילה, ועל כן היא יכולה להיות כלי עזר הן ביום יום, והן עבור אנשים שעוברים טיפולים כואבים כגון כימותרפיה.
  • מחלות – התנסיתי בכך שבאמצעות הטיפול באנרגיה המרפאה ניתן לזרז החלמה ממחלות ויראליות וחיידקיות.
  • כאבים כרוניים ודלקות – כפי שראיתי מניסיוני, באנרגיה המרפאה ניתן לטפל בחלקים המכאיבים באופן קבוע, לשחרר חסימות אנרגטיות לחלקים אלו ולהביא לריפויים.
  • פציעות – האנרגיה המרפאה מאיצה מאוד החלמה של פציעות ושברים.
  • מחלות כרוניות – חשוב לי לציין שהאנרגיה המרפאה איננה תרופת קסם. אם אדם חי בצורה לא בריאה במשך זמן רב, והתפתח אצלו סרטן למשל, טיפול קצר לא יוכל לתקן שנים של הזנחה. יחד עם זאת אין לי ספק שעל ידי טיפול עצמי יום יומי ניתן לסייע ולהקל גם במקרים של מחלות כרוניות.

מה ההבדל בין האנרגיה המרפאה לבין שיטות טיפול דומות אחרות?

את התשובה לשאלה זו אני יכול לתת רק מדברים שנאמרו לי, כיוון שלא למדתי לטפל בשיטות אחרות ולא התנסיתי בהם במידה מספקת.

הילינג – בשיטת האנרגיה המרפאה, בשונה מהילינג (או לפחות מחלק מהשיטות הקרויות הילינג), האנרגיה העוברת מהמטפל למטופל אינה שלו. דבר זה הופך אותה לשיטה בטוחה יותר כיוון שראשית, המטפל אינו מתרוקן מאנרגיה, ולמעשה, בהיותו ערוץ מתווך, הוא אפילו מתמלא בעצמו. שנית, בהילינג יש מעבר אנרגיה הדדי בין המטפל למטופל, כך ששניהם יכולים לקבל מהשני גם אנרגיות פחות בריאות, בעוד באנרגיה המרפאה, כך נאמר לי, אין העברה הדדית של אנרגיות אישיות בין המטפל למטופל. (יש לציין שבמילה הילינג נעשה שימוש עבור מגוון רחב של שיטות. לא כולן עובדות על פי התיאור שהצגתי למעלה, וחלקן אף עובדות עם האנרגיה האוניברסלית בדומה לאנרגיה המרפאה)

רייקי – למעשה במהותה ואופן פעולתה, האנרגיה המרפאה דומה לשיטת ריפוי הידועה בשם רייקי, אשר אבדה והתגלתה מחדש בתחילת המאה ה-20 על ידי נזיר בודהיסטי מיפן וכיום היא נפוצה בעולם. האנרגיה המרפאה שמרה על מקורה ואיננה נפוצה בעולם. לא כל אדם רשאי ללמדת את השיטה הזו, ומספר האנשים שקיבלו את ההסמכה ללמד את השיטה (מאסטרים) הוא ספור.
מכרים שלי המטפלים הן ברייקי והן באנרגיה מרפאה, נתנו משוב שרמת הידע והארגון של הקורס של האנרגיה המרפאה הייתה גבוהה, וכן שעוצמת הטיפול באנרגיה המרפאה חזקה יותר.

אם יש לכם שאלות נוספות, אשמח לענות מתוך נסיוני האישי עם השיטה במייל tsur@agora.co.il