אמנת הפרסום המיטיב

על מה אפשר לדווח כמודעה בלתי הולמת?

מודעות מכירה/החלפה/מחיר סמלי - אם נתקלתם במודעת מכירה, החלפה, תמורת תשלום סמלי וכד', ניתן לדווח לנו על מודעה זו כמודעה בלתי הולמת. אם במודעה עצמה לא כתוב כי מסירת החפץ היא תמורת חפץ אחר/תשלום, יש לפרט בתיאור הדיווח כיצד ידוע לכם שהמודעה היא מודעת מכירה/החלפה. דיווח ללא פירוט זה לא יכובד.

פרסומת לעסק - אם נתקלתם במודעה של עסק המבקש לפרסם עצמו, ניתן לדווח על מודעה זו.

כלי נשק - פרויקט אגורה לא מתיר פרסום כלי נשק מכל סוג שהוא ו/או ציוד הקשור אליו (קליעים לאקדחים וכד') למסירה, לכן יש לדווח על מודעות אלו.

מודעות סתמיות - כידוע, ישנם משתמשים המפרסמים מודעות סתמיות (חסרות תוכן כלל, או בעלי חפץ זניח מאוד למסירה) על מנת לקבל את ההרשאה לצפייה בפרטי הנותן של חפצים חדשים. אם נתקלתם במודעה כזו, אתם מוזמנים לדווח.

מודעות שווא/שקריות - במקרה שנתקלתם במודעת מסירה שלדעתכם מדובר במודעת סרק (למשל: יצרתם קשר טלפוני עם המשתמש, והוא אינו מודע כלל למסירת חפץ זה), דווחו לנו. יש לפרט בתיאור הדיווח מדוע מדובר לדעתכם במודעת סרק. דיווח ללא פירוט לא יכובד.

מודעות הנמצאות במיקום לא נכון באתר - הכוונה היא בעיקר למודעות חיפוש שפורסמו תחת "חפצים למסירה", או לחלופין - מודעות מסירה שפורסמו תחת "חפצים מבוקשים". ניתן לדווח על מודעות אלו בכדי שנעבירן למיקומן המתאים. ניתן גם לדווח על מודעות מסירה הנמצאות בתת קטגוריה לא מתאימה, למשל: שולחן מחשב שנמצא תחת תת קטגוריה "מחשבים".

מודעות לא נאותות - אין אנו מתירים לפרסום באתר מודעות של מסירת דיסקים (סרטים ומוזיקה) צרובים, וכן אביזרי מין, קלטות וידאו למבוגרים וכד'. במידה ונתקלתם במודעות כאלה, דווחו לנו.


על מה אין צורך לדווח?

מודעות לא אקטואליות - כל עוד לא ידוע לכם במאת האחוזים כי החפץ נמסר, אין אנו יכולים לסמן עבור משתמש אחר שהחפץ שלו נמסר, לכן אין לדווח על מודעות שתאריכן לא מעודכן. רצוי לציין, כי באתר ישנו מנגנון אשר מקפיא אוטומטית מודעות ישנות, שתאריכן לא עודכן למעלה מחודשיים.

בעל עסק שנותן שירות חינם - אפילו שמדובר בבעל עסק, כל עוד השירות שהוא מעניק הינו בחינם, מודעה זו רלוונטית לאתר והולמת את רוחו, ואין לדווח עליה. כמו כן, מודעות של מפגש נסיון חינם וכד', מאושרות לפרסום תחת תת הקטגוריה "סיוע חברתי וסביבתי" >> "התנסות חינם", ואין לדווח עליהן.

מודעות כפולות עבור ביקוש חפצים (מודעות חיפוש) - אין צורך לדווח.

אין פרטי הנותן/לא מצליחים לראות את פרטי הנותן - בכל מודעה ומודעה יש לחצן של "פרטי הנותן", דרכו ניתן לראות את הפרטים שמוסר החפץ בחר לפרסם. באם לא הצלחתם ליצור קשר עם מוסר החפץ, אין לדווח על המודעה כמודעה בלתי הולמת, אלא ליצור איתנו קשר או להיעזר במשתמשים שהציעו עזרתם בקטגוריה עזרה בשימוש באגורה.