אמנת הפרסום המיטיב

שיפור פני החברה עם פרויקט אגורה

אם נשאל את עצמנו, עד כמה אנו מרוצים מהמקום בו אנו חיים, מהמדינה, מהחברה וכן הלאה, סביר להניח שרבים מאיתנו יודו שאין הם כל כך מרוצים. אחד מהמשפטים השכיחים הוא ש"אנחנו חיים במדינה מטורפת..."

למה בעצם אנחנו לא מרוצים מהמקום הזה? האם הוא באמת כזה רע?

זה נכון שיש לנו בעיות כלכליות, ונכון שיש לנו בעיות בטחון, ונכון שיש לנו תאונות דרכים ונכון שחלק מהפוליטיקאים שלנו הם מושחתים, אבל מה היא המידה האמיתית שבעיות אלו תופסות ביום יום שלנו?

יש משפט שאומר שתשעים אחוז מהבעיות הן בראש שלנו. זאת אומרת שתשעים אחוז מהבעיות שלנו אינן קיימת ואנחנו רק מדמיינים אותן.

תפישה מעוותת


איך אפשר לראות שהמשפט הזה נכון? נוכל לראות זאת על ידי פירוט הדברים שאנו עושים ביום יום, ובדיקה באיזו מידה הם עובדים היטב ובאיזו מידה הם לא:

למשל: כשאנחנו קמים בבוקר, אנחנו קמים במיטה ולא ברחוב. כשאנו ניגשים למקרר יש לנו מה לאכול. אנחנו יוצאים לעבודה ויש לנו רכב או תחבורה ציבורית שפועלת. יש לנו חברים, משפחה ואפילו טלפון לשוחח איתם. יש לנו אפילו אינטרנט לקרוא את המאמר הזה. למעשה בפועל אנחנו חיים פה לא רע בכלל.

הבעיה שאנחנו לא רואים את זה. אנחנו רואים רק את מה שאין לנו, את עשרת האחוזים הריקים של הכוס, ומסיבה זו אף פעם איננו מרוצים. אף פעם איננו אסירי תודה.

 

מדוע אנחנו רואים רק את מה שחסר לנו? רק את השלילי?

 

זה קורה בגלל שאנחנו מדגישים את השלילי ולא את החיובי.

דוגמא טובה לכך היא החדשות. עבור רבים מאיתנו החדשות הם הדרך ללמוד על מה שקורה במדינה, אבל כשאנחנו פותחים את העיתון, אולי מלבד בדף האחרון, כל החדשות הן שליליות.
האם במדינה שלנו קורים רק דברים שליליים? ממש לא. למעשה הדברים השליליים הם המקרים הנדירים והקיצוניים ביותר, אבל בגלל שזה מה שיש בחדשות, אנחנו מאמינים שכך הוא המצב. הרבה אנשים גילו להפתעתם שכשהם הפסיקו להקשיב לחדשות איכות החיים שלהם השתפרה מאוד, אך זה אינו פתרון. חשוב להיות מעודכנים במה שקורה, ויחד עם זאת חשוב לשים את הדברים בפרופורציות האמיתיות שלהם.

אם אנחנו רוצים לשפר את פני החברה, אנחנו צריכים קודם כל לראות שהיא כבר במצב טוב. שכבר קורים פה דברים נהדרים. אז עם ההרגשה הזו, יהיה הרבה יותר קל לשנות את שאר הדברים, כי האנשים שבאמת משפרים את החברה הם האנשים השמחים. האנשים המתוסכלים רק מתלוננים, אבל לא עושים כלום.

 

בפרויקט אגורה אנו יוצרים בדיוק את זה. פרויקט אגורה מציג את הצד היפה שלנו. את הצד שמוכן לעזור ולתת. עד היום נמסרו באתר מעל חמשת אלפים חפצים, תוך שנה וחצי. זה מדגיש בעוצמה רבה את כמות האנשים הנהדרים שיש בחברה שלנו.

בחודשיים האחרונים הפצנו ברשת מכתב שרשרת בשם: "הצד היפה של עם ישראל". מכתב זה שהגיע למעל ממאה אלף איש, הפגיש את אותם אנשים עם פרויקט אגורה, ועם ראייה יותר חיובית ואופטימית של החברה בה אנו חיים.

מעודדים מההצלחה, החלטנו להמשיך קדימה ולכן יצרנו מצגת קצרה ותכליתית שמציגה את ה"ישראלים האמיתיים", ולא את הדימוי המכוער שאנו מדביקים לעצמנו.

הצטרפו גם אתם להשפעה החיובית הזאת. הורידו את המצגת, צפו בה, ושלחו אותה לכל רשימת התפוצה שלכם.

לחצו כאן להורדת המצגת

 

שתהיה לנו שנה של שינוי וגדילה.

מאחלים - צוות פרויקט אגורה