אמנת הפרסום המיטיב

הפסיכולוגיה של העושר

1. דרך המחשבה הישנה שלנו וההוויה שלנו הביאה אותנו למצב בו אנו נמצאים כעת. דמיינו שני בלונים (אנשים) האחד גדול והשני קטן האחד מלא באוויר (כסף) והשני קטן בהרבה. הגדול מסוגל להחזיק הרבה אוויר (כסף) מבלי להתפוצץ, והשני לא. המסקנה ברורה: עושרך יכול לגדול בהתאם לגודל תפיסותך אותו. אם תיתן הרבה כסף לאנשים "קטנים" הכסף ינשור מהם מהר. אנשים עשירים אינם "מתפוצצים" בגלל הכסף , הם פתוחים להזדמנויות , וזה לא מזל. עושר זמני ללא מודעות פנימית יאבד מהר מאוד. לרוב האנשים אין יכולת הכלה פנימית גדולה של יצירה, ניהול והחזקת הרבה כסף, עושר והצלחה ממושכים והגדלת האתגר שמגיע איתו. וזאת הסיבה הראשית לחוסר היכולת להיות עשירים

זרעי שפע


2. השורשים יוצרים את הפירות- תאר לעצמך עץ המסמל את החיים. מה הם הפירות? התוצאות. ואנחנו לא מרוצים מהם. אין הרבה פירות או שהם קטנים מידי לטעמנו. רוב האנשים ממוקדים בפירות. הזרעים והשורשים הם הסיבה לכך. הם היוצרים את הפירות כלומר הבלתי נראה גורם לנראה. המשמעות היא שאם אתה רוצה לשנות את הפירות עליך לשנות את השורשים.

3. תהליך ההגשמה.
מ) מחשבות גורמות להרגשות ותחושות.
ת) תחושות והרגשות מביאות לפעולות.
פ) פעולות מביאות לתוצאות ומגשימות מציאות.
אם ברצונך לשנות את התוצאות (הפירות) עליך לשנות את המחשבות שלך (השורשים).
אם אין לך מספיק כסף - זאת אינה בעיה , זוהי תוצאה של אופן מחשבותיך.
אם קיימת בעיה , היא קיימת כתוצאה ממחשבותיך על אופן הגשמת הרצוי באמצעות הפעולות המביאות לתוצאות.
חוק ההגשמה ליצירת מציאות משמעותו היא שמחשבותיך במיוחד בתת המודע גורמות לרגשות המייצרות תוצאות. הכסף שיש לך או אין לך הוא התוצאה.

4. אז לפי מה שאתה עושה, בקלות יהיה אפשר לנבא את עתידך הפיננסי. זאת באמצעות שיחה קצרה. לכל אדם ישנה תוכנית התנהלות המאפיינת אותו ואת מערכת היחסים שלו עם כסף. תוכנית זו טבועה בתת המודע והיא זו שתשפיע על גורלך ועתידך הפיננסי. מהי התוכנית התבניתית לגבי בית? זוהי התוכנית המעצבת את הבית הספציפי בהווה . בדומה לכך לכל אדם ישנה תוכנית התנהלות עם כסף , המאפיינת אותו. באמצעות המ-ת-פ אנו מגשימים את המציאות הפיננסית שלנו.

5. כיצד מעצבים את תבנית ההתנהלות הפיננסית? עושרך תלוי ביכולת תת המודע שלך להכיל עושר זוהי תוצאה של גילוי הזדמנויות בהתאם ליכולתך לזהות ולהעריך אותן. הבסיס לתוכנה המנהלת אותך הוא המסרים וההרגלים אותם קיבלת בילדותך. מה הבסיס לתבנית החשיבה שלך? הוריך, מוריך, בעלי סמכות, מנהיגי דת, המדיה והתרבות בה גדלת. לכל תרבות יש דרך שונה של חשיבה על כסף. כל ילד לומד מהסביבה התרבותית שלו על אופן ההתייחסות לנושא הכסף. בשלושה מישורים:
א) המילולי- מה שמע בילדותו? איך דיברו על כסף?
ב) הדוגמה והמודל- מה ראה , איזו דוגמה לחיקוי היתה לו?
ג) אירועים מיוחדים- אילו התנסויות מיוחדות היו לו בילדות?

צמיחת שפע


התכנות המילולי
האם שמעת פעם את המשפטים הבאים:
כסף הוא שורש כל הרוע,
חסוך כספך ליום גשום,
אתה צריך לעבוד קשה בשביל הכסף,
אנשים עשירים הם מושחתים,
מה, אני עשוי מכסף?,
רוחניות לא הולכת עם עושר,
עושר לא קונה אושר ,
הכסף מדבר,

מי ששמע משפטים כאלו בילדותו , תת המודע שלו הושפע מהם והשפיע על מצבו הפיננסי. יתרה מזאת הוא מצדיק משפטים אלו באמצעות צעדיו הפיננסיים
המביאים לו הפסדים.

אודות הכותב:
ליאורה קרמר מאמנת אישית לצמיחה ולהצלחה בכל אפיקי החיים
http://www.liora.co.il

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.