אמנת הפרסום המיטיב

הדרך אל החופש - איך לצאת מהאוברדראפט

על פי נתוני השנה שעברה, כ-58% מהישראלים נמצאים באופן קבוע באוברדראפט. לא מפליא אם כן, שרבים מהישראלים רואים באפשרות להיכנס למינוס ברכה, ורבים התרעמו על החוק החדש שבא להגביל את מסגרת האשראי.

למען הסר ספק, האוברדראפט הינו בפשטות הלוואה בריבית גבוהה. המשמעות של ניהול חיים במצב תמידי של אוברדראפט, מצב אשר אינו נפוץ אצל עמים ותרבויות אחרות, הינו לחיות במצב תמידי של חוב. מצב של שיעבוד. מה עושה גוף אשר צורך יותר קלוריות ממה שהוא ניזון? הוא מפרק רקמות וניזון מעצמו תוך החלשות מתמדת. זהו בדיוק אותו דבר. במקום להזין "גוף פיננסי", נכס אשר ישרת אותנו בעתיד, אנו "נהנים" היום בעודנו "צורכים את העתיד".

 

היציאה מהאובדראפט כוללת קודם כל שינוי תפישתי. שכולל מספר מרכיבים:

  1. החלטה לנהל תקציב: הצעד הראשון הוא להחליט שאנו רוצים לקחת שליטה על מצבנו הפיננסי ולהיות מודעים לו בכל זמן. עוד על ניהול התקציב, בכתבה: "ניהול תקציב אישי / משפחתי" בניוזלטר.
  2. להחליט לעשות את הדברים בסדר הנכון: בחיים באופן כללי יש שתי גישות: גישה אחת אשר מתוארת על ידי המלאך שיושב על כתף ימין ואומר לנו, "עמול היום כדי שתוכל לחיות טוב מחר", וגישה שניה המתוארת על ידי השטן היושב על כתף שמאל ואומר לנו, "בוא תיהנה עכשיו, למה לחשוב על מחר?". הסוד לחיים מצליחים, אותו יודעים כל האנשים העשירים, הוא לעבור מהקשבה לשטן להקשבה למלאך אשר מציע את הסדר הנכון לעשות את הדברים. בעוד האנשים הרגילים מרוויחים כסף וקונים איתו את "הנאות החיים", האנשים העשירים מרוויחים כסף וקונים איתו נכסים, אשר באמצעותם הם קונים את "הנאות החיים".
  3. להנהיג צרכנות נבונה: הכלל הוא "אני לא מוציא יותר מאשר אני מכניס". (אלא אם זה למטרות השקעה) שמירה על כלל זה תשחרר אותנו ממצב של חיים בחוב תמידי. כדי לעמוד בכלל זה יש לשנות את הדרך בה אנו קונים וצורכים מוצרים ושירותים. הקפדה על כלל זה תדרוש מאיתנו בעיקר לעשות שינוי בחיי הנוחיות והפזרנות שסיגלנו לעצמנו. שינוי כזה יביא הרבה ברכה ושקט לחיים. מידע על צרכנות נבונה תוכלו למצוא במאמר "טיפים לחסכון" אשר מופיע בניוזלטר.

איך לצאת מהאוברדראפט

 

אז איך יוצאים מהאוברדראפט:

 

ישנן מספר גישות שונות ליציאה מהאוברדרפט, אשר מתאימות למידת הנחישות שלכם ביחס למטרה.

בקישורים הבאים אספנו עבורכם את התכניות המפורטות והפרקטיות ביותר שמצאנו ליציאה מהאוברדרפט.

 

איך לצאת מהמינוס (הגרסה הרכה)

 

שיפוץ ממון כללי, על פי שיטתו של "דייב רמזי" (הגרסה לנחושים)

 

הסיפור על משפחת אלקן שהצליחה לצאת מהמינוס

 

בנוסף, משפחות נצרכות יכולות לבקש סיוע והנחייה בארגון המצב הפיננסי דרך עמותת פעמונים.

 

החומר רוכז ונערך על ידי עמית בן דויד וצור טאוב מצוות אגורה

 

בחזרה לניוזלטר עצמאות 2007

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.