אמנת הפרסום המיטיב

חינוך מיוחדלמה חשוב שתהיו מודעים לזכויות שלכם
לכל אזרח בישראל יש זכויות, הן כאדם, הן כתושב המדינה והן כעובד, חייל, סטודנט או תלמיד במערכת החינוך.
היכרות עם כל אותן הזכויות מהווה כצעד חשוב על מנת להבטיח את מימושן.
וכידוע, ברגע שתכירו לעומק את כל אותן הזכויות, תוכלו בשלב הבא לפעול על מנת לממש את הזכויות, מה שיוכל לסייע לכם במקרים רבים ואף להעלות במידה משמעותית את רמת החיים.
החדשות הטובות הן שהיום אתם לא צריכים לעבוד קשה או להתאמץ בשביל להיות מודעים לאותן הזכויות – כאשר, הליך חיפוש פשוט באינטרנט יאפשר לכם להכיר לעומק את כל הזכויות הרלוונטיות.


הזכויות שלכם כבני אדם
לכל אדם מעצם היותו יש זכויות – כאשר נהוג לחלק את הזכויות הללו ל-3 קטגוריות: זכויות טבעיות, זכויות פוליטיות וזכויות חברתיות.
הזכויות הבסיסיות ביותר הן כמובן הזכות לחיים, חופש הביטוי, הזכויות לרמת חיים מסוימת ועוד..
כמובן, שמי שמתעמק ונכנס לפרטים, עתיד לגלות שהרשימה של הזכויות עוד ארוכה.
ואין שום סיבה בעולם שהזכויות הללו יופרו – ובמידה ומסיבה כזאת או אחרת הן כן מופרות, ההמלצה היא לנקוט בפעולה על מנת לתקן על העוולה.


הזכויות שלכם כתושבים
כאמור, לצד הזכויות יש לנו כאנשים גם חובות. וכתושבי המדינה אחת מהחובות הללו היא תשלום מיסים.
אבל, חשוב לזכור שעצם תשלום המיסים גם מקנה זכויות שונות. כאשר, גם במקרה הזה ידע יכול להוות כוח.
אתם יכולים לגלות שהזכויות שלכם הם בכלל לקבל הנחה בתשלום המיסים והרשימה יכולה להיות עוד ארוכה ומחולקת לקטגוריות לדוגמא: זכויות כחיילים משוחררים, זכויות כסטודנטים, זכויות כתושבים חוזרים, זכויות כעולים חדשים ועוד..
לכן, כדאי לבדוק את הזכויות שלכם בהתאם לקטגוריות שונות אליהן אתם משויכים.


הזכויות שלכם כעובדים
כמובן, שגם בתור עובדים שכירים יש לא מעט זכויות שאתם זכאים להם. מדובר בתחום מורכב במיוחד מכיוון שרשימת הזכויות היא ארוכה ולא כולם מודעים לכל סעיפיה – מה שגורם לכך שעובדים רבים לא מקבלים את מלוא זכויותיהם.
כאמור, אם אתם חוששים שהזכויות שלכן או לפחות חלקן לא ממומש בפועל, זה בדיוק הזמן לנקוט בפעולה ולבדוק את הנושא הזה בצורה מעמיקה.
מאוד יכול להיות שתגלו שאתם זכאים לעוד כסף, עוד ימי חופשה או כל זכות אחרת אשר בכוחה לשדרג ולשפר את איכות החיים שלכם הן בתור עובדים והן בכלל.


הזכויות שלכם כהורים
אם אתם הורים לילדים יש לכם זכויות שונות שחשוב שתכירו. זה מתחיל בנקודות זיכוי במס הכנסה ויכול להגיע לרשימת זכויות נוספות – בעיקר אם אתם חד הוריים,  או אם יש לכם ילדים עם נכויות או כאלה אשר זכאים לנושא של חינוך מיוחד מסיבות שונות.
חשוב שתזכרו שהזכויות שלכם יכולים לשדרג לא רק את רמת החיים שלכם אלא גם לשפר את החיים של הילדים שלכם.
למעשה, מימוש הזכויות יכול לספק לכם יותר יכולות לעזור לילדים שלכם ולהיות בשבילם. לכן, חשוב שתאספו את כל המידע על אותן הזכויות.

לסיכום, לכל אחד מגיעות זכויות – ורשימת הזכויות יכולה להיות ארוכה ואפילו מפתיעה.
אם אתם לא יודעים או בטוחים מהן הזכויות שלכם ואם הן אכן ממומשות בפועל (לא תמיד זה שחור לבן). תמיד קיימת האפשרות להיוועץ באיש מקצוע כמו עורך דין או עובד מדינה כזה או אחר – לדוגמא, אם אתם מתעניינים בזכויות שלכם כעובדים, תוכלו לפנות לעורך דין דיני עבודה על מנת לקבל ייעוץ.
בכל מקרה ההמלצה היא כן לעשות צעד ולפעול על מנת לוודא שהזכויות שלכם ימומשו. 

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.