אמנת הפרסום המיטיב

יתרונות הקנאביס בישראל


קרדיט תמונה: freepik

בשנים האחרונות מגמת הלגיליזציה של צמח הקנאביס הולך וצובר תאוצה לצרכים רפואיים ולצרכים כלליים. לא מעט מדינות מכירות כיום באיכויות הטבעיות של הצמח, יחד עם ההשפעות שלו על גוך האדם. בצמח הקנאביס יש כ400 חומרים פעילים מקבוצות שונות כאשר רוב החומרים טרם אופיינו בצורה חד משמעית. יחד עם זאת, הקבוצה הפעילה והמרכזית של החומרים בצמח היא הקנאבינואידים אשר נקשרים למערכת האנדו-קנאבינואידיות שהקולטנים שלה פזורים במוקדים שונים בגוף והיא אחראית בין היתר לתפקוד המסלול העצבי של הולכת הכאב בגוף האדם.

מהם היתרונות הרפואיים של הקנאביס?

לקנאביס רפואי יש מגוון רחב של יתרונות רפואיים כגון:  הוא מרגיע את מערכת העצבים באמצעות חומרים פעילים שיש בצמח הקנאביס אשר כוללים אופייטים טבעיים שיש להם השפעה על מערכת העצבים המצויה בגוף האדם.
בהתאם למחקרים שונים שבוצעות אודות הצמח, התגלה כי הוא יעיל מאוד לטיפול בגידולים סרטניים. לעיתים הוא מסייע בהתפשטות הגידולים וכן, הוא מקל על הכאבים הכרוכים בהתמודדות עם גידולים סרטניים מסוגים שונים בגוף.
ידוע כי קנאביס מסייע בהתמודדות עם כאבים כרוניים מסוגים שונים. אנשים אשר סובלים מכאבים כרוניים ואינם מוצאים הקלה בתרופות הקונבנציונליות, יכולים להיתרם רבות מהשימוש בקנאביס והדבר יכול להקל באופן מהותי על הכאבים הכרוניים שהם סובלים מהם.
הוכח כי קנאביס יעיל ביותר לטיפול במצבים נפשיים לרבות: חרדה ודיכאון וכן, הוא יעיל לטיפול במחלות שונות כגון: אפילפסיה, פרקינסון, קרוהן ועוד.
אם יש לכם אישור לקאנביס רפואי כללית או מכל קופה אחרת בשל מצב בריאותי פיזי או נפשי, הקנאביס בהחלט יכול לסייע לכם.

האם יש יתרונות נוספים לצמח הקנאביס מלבד היתרונות הרפואיים?

חשוב לדעת כי ברחבי העולם משתמשים בקנאביס רפואי על מנת לספק מענה לחולים במגוון מחלות שונות, אשר חלק מהן אינן מצויות בקריטריונים של משרד הבריאות הישראלי למתן רישיון לקנאביס רפואי. יחד עם זאת, ישנם לא מעט אנשים במדינות בחו"ל אשר בהם צריכת קנאביס חוקית, צורכים אותו בכדי להעניק לעצמם איכות חיים. הקנאביס מסייע לשינה טובה, מסדיר לחץ דם, מסדיר רמות סוכר בדם וכן, מעודד רוחניות ויצירתיות ועל כן, גם אנשים שאינם חולים במחלה כלשהי או סובלים מכאבים יכולים להיתרם מצריכת קנאביס.

מהם המכשולים במחקר ובפיתוח של מוצרי קנאביס חדשים?

המכשולים העיקריים העומדים בפני תהליכי מחקר ופיתוח של מוצרי קנאביס נובעים מכך שהקנאביס עדיין לא מוכר כחוקי במדינות רבות וכן, הוא מוגדר בהן כסם מסוכן אשר מותר להשתמש בו ברישיון ספציפי בלבד. בשל העובדה שעדיין מתייחסים לקנאביס כאל סם מסוכן, קשה מאוד להתקדם במחקרים ובפיתוח של מוצרים חדשים שניתן למכור לציבור הרחב.

אין ספק כי לקנאביס יש השפעה חיובית רבה ביותר על מגוון מצבים בריאותיים פיזיים ונפשיים שונים. אם יש לכם רישיון קנאביס, תוכלו להשתמש במוצרי קנאביס שונים וכן, אם מצבכם הרפואי מוגדר כמצב שבגינו אתם יכולים להשתמש בקנאביס רפואי, כדאי שתתחילו בתהליך הנפקת רישיון לשימוש בקנאביס. עבור חידוש רישיון קנאביס יש לעבור תהליך קצר, ממוקד ופשוט יותר.

בשיתוף עם מגזין THC לקנאביס רפואי, האתר הוותיק בישראל למידע על מוצרי סיבידי וקנאביס רפואי ומוצריו.

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.