אמנת הפרסום המיטיב

איך ניתן להעלות את ערך הדירה לפני מעבר דירה


קרדיט תמונה: freepik

נדל"ן הוא כיום ההשקעה הבטוחה ביותר ולכן אנשים רבים מעוניינים ברכישה של דירות. בעת רכישה של דירה, עומדת ברשותכם האפשרות לרכוש דירה חדשה מקבלן או דירה ישנה. אם הדירה נמצאת בפריפריה ולא במרכז, והיא דירה ישנה, לרוב הערך שלה יהיה יחסית נמוך. אז נכון, אמנם תרכשו אותה בעלות נמוכה, אך הערך שלה, אם תרצו למכור אותה, יהיה נמוך באותה המידה. אז מה עושים כדי להעלות את ערך הדירה לפני שאתם עוברים אליה? במאמר הבא נסביר על שיקום דירות והיכולת של שיקום כזה להפוך דירה במחיר נמוך לדירה עם ערך גבוה.

רוכשים בעלות נמוכה, משפצים ומעלים ערך

כל העניין ברכישת דירה להשקעה, זו היכולת לרכוש אותה במחיר נמוך ולמכור ברווח. רוב האנשים לא קונים ומוכרים מיד, לרוב הם קודם גרים בדירה או משכירים אותה לתקופה וממתינים שהערך שלה בשוק יעלה. שיפוץ ושיקום של דירה ברמה מקצועית, יעלה את ערך הדירה שלכם בזמן יותר קצר. כשתרצו למכור אותה, זו כבר לא תהיה הדירה הישנה והמוזנחת שרכשתם, זו תהיה דירה רואיה למגורים ועם ערך גבוה יותר ייצר לכם רווח. אז לפני שאתם מבצעים מעבר דירה, ההמלצה הכי טובה היא קודם כל לחשוב על שיפוץ.

מה כדאי לשפץ בדירות ישנות?

שיפוץ בדירות ישנות תלוי במצב הנוכחי של הדירה והתקציב שיש לכם כדי להשקיע בה. הנה מספר סוגי שיפוץ שניתן לבצע:
שיפוץ קוסמטי – השיפוץ הקוסמטי הוא שיפוץ בעלות נמוכה והוא מתמקד בעיקר בנראות של הדירה. בשיפוץ כזה מדביקים ריצוף או מבצעים בו פוליש, מחליפים כלים סניטריים במקלחות, מחליפים חזיתות מטבח או מטבח שלם ועושים שפכטל וצבע לקירות הבית. זהו שיפוץ שייצר מראה יפה ומעוצב בתוך הדירה ויעלה את הערך שלה מעט. שיפוץ כזה אורך בין שבועיים לחודש שלאחריהם תוכלו מיד לתאם הובלה ולהיכנס לדירה.

שיפוץ יסודות ואיטום – שיפוץ יסודות ואיטום הדירה הוא שיפוץ גדול יחסית שהמטרה שלו לתקן ליקויים במבנה. זה השיפוץ שישקם את הדירה במידה ויש בה סדקים ואזורים מסוכנים שנוצרו עם השנים. אם יש מרפסת בדירה, יבדוק אותה מהנדס וחברת שיקום המבנה תבצע חיזוקים של השלד. מדובר בשיפוץ רציני שבסופו הדירה תהיה שמורה במצב טוב לעוד שנים קדימה. דירה שבוצע בה שיפוץ מהסוג הזה, היא דירה שהערך שלה יהיה גבוה יותר. שיפוץ יסודות ואיטום הוא שיפוץ קצת יותר ארוך מהשיפוץ הקוסמטי והוא עשוי להתארך על פני חודש עד חודש וחצי בהתאם למצב הנכס. בסיום השיפוץ ולאחר אישור מחברת השיקום, תוכלו להזמין מוביל מכל עיר בארץ אל הדירה החדשה ולהתחיל את המגורים בה.

שיפוץ קומפלט לכל הדירה – שיפוץ קומפלט הוא שיפוץ גדול ורציני הכולל החלפת צנרת, החלפת חלונות אלומיניום בכל הדירה, שבירת קירות פנימיים, החלפת ריצוף, שיפוץ מקלחות מחדש, הרכבה של מטבח חדש, איטום קירות, תקרות וגג וכל ליקוי אחר שמתגלה בתוך הדירה. זהו שיפוץ יחסית ארוך המתפרש על כשלושה חודשים עד חמישה חודשים תלוי מצב הדירה וימים שניתן לבצע עבודות בה. זהו גם השיפוץ היקר מבין השלושה שלאחריו אתם תקבלו דירה במראה חדש שהערך שלה מותאם לערך השוק באותו אזור. בסיום השיפוץ, התקשרו אל חברת הובלות, תתאמו הובלה לתאריך שנוח לכם ותוכלו להתחיל לגור בדירה גם כמה שנים קדימה, לפני שתחליטו למכור אותה, אם בכלל.
לסיכום, אם רכשתם דירה, לפני שאתם ממהרים להזמין הובלה, עשו סיבוב בדירה עם חברת שיקום ושיפוצים לדירות ישנות, בצעו את אחד מסוגי השיפוץ המועדפים עליכם ותעלו את ערך הדירה בהרבה ממה שקניתם אותה.

המאמר באדיבות חברת הובלות באביב
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.