אמנת הפרסום המיטיב

לימודי תואר – המטלות השונות שכדאי שתדעו להיערך אליהן


קרדיט תמונה: pexels

אם אתם נמצאים לקראת לימודי תואר ראשון קיימת חשיבות שתהיו מודעים למטלות השונות בהן אתם צריכים לעמוד על מנת לסיים בהצלחה את התואר – ויש כידוע לא מעט מהן.
היכרות עם המטלות הללו והבנה מה אתם צריכים לעשות על מנת לעמוד בהן יאפשרו לכם להגיע ללימודים ברמת מוכנות גבוהה יותר ובין אותן המטלות:

מבחן פסיכומטרי
תפקידו של מבחן זה הוא למעשה לבדוק יכולות וכישורים של נבחן מסוים ללימודים בהשוואה ליכולות של נבחנים אחרים. חשוב להיות מודעים לעובדה שישנם סוגים שונים של מבחנים פסיכומטריים. כאשר המבחנים הנפוצים ביותר כוללים פרקים של חשיבה מילולית, מספרית ומרחבית.  
המבחן הפסיכומטרי מורכב תמיד מ-3 נושאים שונים ובין היתר: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית.
הציון שמקבלים במבחן הפסיכומטרי מהווה לרוב ציון משמעותי בסיכויי הקבלה ללימודי התואר ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להתכונן בצורה מעמיקה לבחינה. ניתן להירשם לקורסים ייעודיים אשר מספקים ידע, טכניקות וכלים באמצעותם ניתן להתמודד עם המבחן הזה בצורה הטובה ביותר.

מבחן אמיר
מבחן אמיר הוא מבן אשר מטרתו לאפשר למכללות ולאוניברסיטאות לקבל תמונת מצב לגבי הידע והשליטה של המועמדים ללימודים בשפה האנגלית.
אז זה אומנם נכון שהבחינה הפסיכומטרית מכילה בין היתר גם פרק באנגלית – מה שמאפשר היבט מסוים על השליטה בשפה. בנוסף, גם ציוני הבגרות משפיעים על סיכויי הקבלה, וגם כאן ניתן לקבל מבט על מידת השליטה באנגלית של המועמד.
יחד עם זאת מבחן זה מאפשר למוסדות הלימוד לסווג את המועמדים לקורסים באנגלית – כאשר, מי שמתגלה בעקבות המבחן כבעל שליטה טובה באנגלית יידרש לעבור רק קורס אחד למתקדמים ומי שמתגלה כבעל שליטה פחות טובה, יתבקש לעבור כמות גדולה יותר של קורסים.
ההמלצה היא להשקיע בהכנה לבחינה – מכיוון שכל קורס כזה כרוך בעלות כספית מסוימת והשאיפה היא כמובן לעבור כמה שפחות קורסים ועל ידי כך גם להימנע מהוצאות כספיות לא קטנות – כמובן, שקורסים כאלו גם מצריכים השקעה של זמן שלא בטוח שיהיה לכם.

מבחני סמסטר
לאחר סיום של כל סמסטר בלימודים תדרשו לעמוד בלא מעט מבחנים אשר יבדקו את השליטה שלכם בחומרי הלימוד הנלמדים בקורסים השונים.
ברוב המקרים יש גם אפשרות לעבור מועד ב של אותו מבחן – כך שאם לא תצליחו במועד א תוכלו לגשת שוב למבחן. בכל מקרה, אתם חייבים לעבור את הבחינות בהצלחה בשביל שהקורס יהיה מוכר לכם.  כמובן, שהשאיפה היא לקבל את הציון הטוב ביותר במבחן, מכיוון שבסופו של דבר הציונים שלכם ישפיעו על ממוצע הציונים של התואר שלכם.

עבודות
בחלק מהקורסים האקדמיים תתבקשו להגיש עבודות אשר בדומה למבחני הסמסטר, גם הן אמורות לבדוק את רמת הבקיאות שלכם וההבנה של חומרי הלימוד באותו הקורס אותו סיימתם.
כמובן, שיש לקחת בחשבון שעבודות אלו מצריכים לעבור על רשימה ביבליוגרפית ארוכה והם דורשים לא מעט השקעה – אבל חשוב לזכור שההשקעה היא ללא כל ספק משתלמת - כי בסופו של דבר, הציון שתקבלו ישפיע במידה רבה על הציון שלכם בקורס ועל ממוצע הציונים שלכם בתואר.

לסיכום, אם אתם רוצים להבטיח שתגיעו ללימודי התואר הראשון ברמת מוכנות גבוהה, ההמלצה היא כמובן, לדעת בדיוק מהן המחויבויות השונות בהן תצטרכו לעמוד הן במסגרת הקבלה לתואר והן במסגרת הלימודים עצמם.
ידע יכול להוות ככוח וככל שיהיה לכם יותר ידע כל תוכלו להיערך בצורה טובה יותר ולהעלות את סיכויי ההצלחה שלכם בעמידה בכל אחת מאותן המחויבויות.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.