אמנת הפרסום המיטיב

כל מה שצריך לעשות לפני תחילת לימודי תואר


קרדיט תמונה: pexels

אז זהו.. סוף כל סוף השלמתם את הליך ההרשמה ללימודי תואר ראשון - וסביר להניח שגם עברתם דרך לא פשוטה או קצרה עד ההגעה לשלב הזה.
עכשיו, מגיע הרגע להכין את עצמכם לפתיחת שנת הלימודים.. אז חשוב שתדעו שההכנות לא מסתיימות בבחירת מסלול הלימודים ובקבלת ההחלטה לגבי המכללה או האוניברסיטה המתאימה, עכשיו מגיע הרגע לעשות הכנות בפועל לקראת ההגעה לספסל הלימודים.

בכדי להקל עליכם ולו במקצת להלן רשימה של כל פעולות אותן תצטרכו לבצע:

הגשת בקשות לסיוע כספי ומלגות
יש לערוך היכרות מקדימה עם כל סוגי המלגות וכמובן, גם להבין מהם המועדים בהם תצטרכו להגיש את הבקשה (אם המועד האחרון להגשה יעבור, אתם תפספסו את ההזדמנות שלכם לקבל את המלגה). מילוי הבקשות אינו כרוך בתשלום ובמרבית המקרים ניתן להגיש את הבקשות דרך רשת האינטרנט – כך שאין צורך להשקיע מאמץ מיוחד לצורך המטרה.  

תכננו את הכספים שלכם
בשלב זה ההמלצה היא לתכנן את ההוצאות וההכנסות שלכם, זאת בהתבסס על פרמטרים כמו: עלויות שכר הלימוד, לינה, ספרי לימוד והוצאות מחיה. בדוק אפשרויות עבור משרות חלקיות ואם אתם זקוקים להלוואה כספית זה בדיוק הזמן לבדוק את הנושא הזה ולוודא שתיהנו מהלוואה בתנאים הטובים ביותר.

דאגה לנסיעות/ חניות
אם אתם לא עוברים להתגורר במעונת או בדירה הממוקמת במרחק הליכה מהקמפוס, עליכם לדאוג לנסיעות אל לנושא של חניה (אם אתם מתכננים להגיע ברכב פרטי).
בררו איך ניתן להגיע ממקום המגורים שלכם לקמפוס. אם אתם מחפשים פרטנרים לנסיעה משותפת זה בדיוק הזמן לפעול בשביל להשיג גם את המטרה הזאת – תוכלו לפרסם מודעות בקבוצות הייעודיות של אגודות הסטודנטים או של מסגרת הלימוד בה אתם מתכננים ללמוד.

נסו להכיר בצורה טובה יותר את הקמפוס
אם מוסד הלימודים שלכם מציע סיורי היכרות או אירועים כאלו ואחרים, ההמלצה היא לקחת בהם חלק. מדובר בהזדמנות להכיר מקרוב את מתקני הקמפוס, משאבים אקדמיים ושירותים שונים הניתנים בקמפוס. כמובן, שאם יש לכם שאלות זה בדיוק ההזדמנות להעלות אותן מה שגם יכול לשפר את רמת המוכנות.

רכישת ציוד לימודי
זה הזמן לקנות ציוד לימודי ובין היתר: תיק סטודנטים, כלי כתיבה, כדאי לבדוק את המחשב הנייד שלכם – אולי תגיעו למסקנה שהיגיע הזמן לתקן אותו ואף לקנות מחשב חדש.

צרו לעצמכם פינת לימודים
בשביל שתוכלו לסיים בהצלחה את לימודי התואר, קיימת חשיבות גבוהה שיהיה לכם נוח להתכונן למבחנים, לעשות עבודה ולעמוד במטלות השונות אשר מהוות חלק מהתואר. לכן, ההמלצה היא שתצרו לעצמכם פינת לימודים נוחה ונעימה בבית או בדירה שאתם מתכננים לגור במהלך הלימודים. כמובן, אתם יודעים מהם התנאים הנוחים בעבורכם ללימודים: מבחינת התאורה, מבחינת מיקום השולחן וכיוצא בזה..

היכרות עם החומר
אם אתם רוצים להבטיח להגיע לספסל הלימודים כשאתם מוכנים זה בדיוק הזמן לערוך היכרות מקדימה עם חומרי הלימוד. אם לדוגמא נרשמת ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, זה בדיוק הזמן להבין מהם נושאי הלימוד בשנה הראשונה ולחפש חומרים רלוונטיים אשר יאפשרו לכם להגיע ברמת מוכנות גבוהה ללימודים.

לסיכום, אם אתם רוצים להגיע במוכנות של מאת אחוזים ולא פחות ללימודי התואר שלכם. ההמלצה היא לפעול על מנת להגיע כמה שיותר מוכנים. תוכלו להכין לעצמכם רשימה מסודרת של כל הפעולות שאתם צריכים לבצע (סוג של צ'ק ליסט שכזה), תוכלו לסמן כל פעולה שתשלימו בהצלחה ובסופו של דבר תוכלו להבטיח התחלה ברגל ימין – ולא פחות מכך.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.