אמנת הפרסום המיטיב

חיתוך קיר בטון - שיטות, שימושים ועלויות


קרדיט תמונה: freepik

בטון נועד להיות עמיד, אולם ישנם מקרים שבהם יש צורך לבצע חיתוך, ניסור וסילוק של קירות מבטון או של חלקים מהם. נדרשת שיטת פעולה מיוחדת, לביצוע מדויק, אפקטיבי ואיכותי. נסביר להלן על השיטות שבהן זה מתבצע, המטרות, העלויות ועובדות נוספות.

איך מנסרים קיר מבטון?

מכיוון שבטון בכלל ובטון מזוין בפרט הינו עמיד ועשוי להיות עבה, יש צורך בכלים מיוחדים לצורך העבודה. חיתוך בכלי שאינו מתאים יצליח ככל הנראה רק לחרוץ את הבטון והכלי עלול להיהרס לחלוטין. אם תהיתם איך מנסרים קיר – הנה התשובה: לצורך ניסור קיר מבטון נדרשים כלים חשמליים בעלי להבים מחוזקים. להבים אלה, המסתובבים ונעים במהירות רבה, מכוסים בשכבה של יהלום שגרוס לחלקיקים זעירים. אותם חלקיקים זעירים מסוגלים לחרוץ, לחתוך ולהסיר אפילו את הבטון העבה והחזק ביותר.
חשוב לנו גם להדגיש כי אותם הכלים שיכולים לנסר ולחתוך את הבטון, יכולים כמובן לחתוך קירות או חלקי מבנים שעשויים מחומרים אחרים. למשל ניסור קיר בלוקים יכול להתבצע על ידי מסורי יהלום, ללא שום בעיה ובהצלחה רבה. יש לציין כי ניתן לבצע חיתוך קיר בטון עם דיסק יהלום, ברמה גבוהה ביותר של דיוק (מה שלא תמיד אפשרי בשיטות אחרות).

המטרות של חיתוך קיר בטון עם דיסק או מסור יהלום

אפשר להצביע על כמה מטרות מרכזיות שניתן להשיג על ידי ניסור של קירות, גגות, עמודים או אלמנטים אחרים שיצוקים מבטון. למשל:
  1. יצירת דלת חדשה – באמצעות ניסור של קיר מבטון, לבנים או בלוקים, ניתן להוסיף דלת חדשה. באותו אופן, ניתן להרחיב פתח שכבר קיים, על מנת לקבע דלת חדשה שתהיה רחבה יותר מהקודמת.
  2. פתיחת פתח בגג או בתקרה למטרות שונות – מלבד פתיחת פתח לדלת בקיר, ניתן לנסר פתח בתקרת בטון או בכל תקרה אחרת לתכלית מגוונת. למשל פתח כזה יכול לשמש בהקמת עליית גג, ביצירת הכנה להוספת גרם מדרגות או התקנת סקיילייט.
  3. יצירת פיר למעלית – על ידי חיתוך קיר בטון עם דיסק בנוסף לחיתוך רצפות בין הקומות, ניתן להכין תשתית למעלית חדשה. הניסור של בטון במקביל לתכנון הנדסי, מאפשר יצירת פיר והתקנה של חדר מכונות חדש למעלית, בקומה העליונה או בגג המבנה.
  4. שיפוץ פנים או חוץ – חיתוך של קיר בטון או אלמנטים נוספים כגון בלוקים או גדרות, יכול לסייע בשלל פעולות שיפוץ פנים או חוץ. היכולת להסיר עמודים ישנים ולא רצויים או היכולת לסלק קירות שלמים, מאפשרות גמישות אדריכלית ותכנונית במיטבה.

כמה עולה לחתוך קיר ביהלום

כמה עולה לחתוך קיר ביהלום, זה הדבר הבא שעליו נרצה לספר לכם. על מנת להיות מדויקים ככל האפשר, צריך למעשה לציין טווח מחירים לניסור קירות בטון. המחירים נעים בין כ-150 ₪ ל-500 ₪ למטר. הבדלי המחיר הללו נובעים מכמה דברים:
  • עובי הבטון – העלויות הגבוהות יותר מאפיינות ניסור של בטון עבה המצריך יותר עבודה וכלי חיתוך מסיביים.
  • היקף הפרויקט – על פי רוב, כאשר הפרויקט נרחב יחסית (כלומר הרבה ניסור), העלות למטר של חיתוך תהיה נמוכה יותר ביחס לפרויקט מצומצם.
  • מורכבות העבודה – הבדלי מחיר תלויים במורכבות העבודה ופתרונות משלימים למשל צורך בפינוי בטון, גישה לגובה ועוד. עוד מידע על ניסור בטון ועלויותיו במדריך של קל-בטון.

דגשים חשובים הקשורים לניסור בטון

כעת, לאחר שלמדנו איך פותחים חלון בקיר בטון ואיך נקבע מחיר, נסיים עם כמה דגשים שכדאי לקחת בחשבון לפני שסוגרים עבודה:
  • את מי להזמין לביצוע העבודה – הזמינו חברה המומחית לניסור קירות בטון, להשגת תוצאות מדויקות וביצוע נקי וזריז.
  • מתי צריך ייעוץ הנדסי נלווה – זה חשוב כאשר אלמנטים מבטון עשויים להיות חלק מהתמיכה של המבנה.
  • למה כל כך חשוב שהעבודה תהיה מקצועית – עבודה לא מקצועית עלולה לגרום לקיר נזק חסר תקנה ואף לפגוע בתשתיות. ביצוע מקצועי ישמור על כל האלמנטים סביב אזור החיתוך ויבטיח פעולה נקייה ואיכותית.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.