אמנת הפרסום המיטיב

איך למנוע מחולדות להיכנס לבית שלכם?


קרדיט תמונה: freepik

חולדה היא אחד המכרסמים שאף אחד לא מעוניין להיתקל בו ובטח לא בבית. ולמרות שאף אחד לא מעוניין במפגש הזה, עדיין, חולדות יחפשו להיכנס לבית שלכם כי זה המקום האידיאלי עבורן. במאמר הבא נסביר למה הבית שלכם הוא מקום נהדר עבור החולדות ומה כדאי לעשות כדי למנוע את כניסתן.

למה הבית שלכם הוא מקום נהדר לחולדות?
כמו כל חיה בטבע, גם חולדות מחפשות את הדרך הטובה ביותר לשרוד. כחלק מההישרדות שלהן, עליהן להגיע למקומות שיש בהם אוכל בשפע, מים, מקום מחסה ששומר עליהן מפני טורפים ומקום חמים שניתן להתרבות בו.
הבית שלכם, הוא המקום האידיאלי עבור החולדה. יש בו כל מה שהיא צריכה כדי להתקיים ולכן היא תחפש להגיע אליו.
לחולדות יש מספר תכונות מאוד חשובות שעוזרות להן להגיע אליכם הביתה. הן נחשבות לחכמות מאוד, בעלות חוש ריח מאוד מפותח שעוזר להן להגיע אל המקומות שבהם יש אוכל ויש להן יכולת ניטור וטיפוס מצוינת, כך שהן מסוגלות לטפס גם לדירות גבוהות.
בגלל התכונות האלו, מאוד קל להן להגיע לבתים ודירות ולא משנה אם מדובר בבית קרקע או בית בקומה האחרונה של הבניין. אם החולדה מזהה מקום טוב, היא תגיע אליו.

מאין מגיעות החולדות אליכם הביתה?
בית הגידול של החולדות הוא בחוץ והן תמיד ישהו במקומות שיש בהם אוכל. לרוב מדובר על מקומות מעופשים כמו הביוב שבו יש אוכל בשפע, אבל גם מזיקים, חיידקים ומחלות.
חולדות עשויות להגיע לבתים ודירות כאשר יש בקרבת מקום ביוב שלא בוצעה בו הדברת חולדות או כאשר בונים שכונות חדשות ויש חיבורים לתשתיות אלו.
מכיוון שמדובר במכרסם שהוא אוכל כל המסתגל בקלות לכל סביבה, ניתן למצוא אותן היכן שקיים אוכל, בין אם מדובר בשדה ובין אם זהו הביוב השכונתי.

למה נרצה למנוע כניסה של חולדה לתוך הבית?
הסיבה העיקרית שבגללה נרצה למנוע כניסה של חולדות לתוך הבית נובעת מן העובדה כי הן מגיעות ממקומות מעופשים, מביאות איתן שלל מחלות ועשויות להעביר אותן למתגוררים בבית. אם תנברו אחורה בהיסטוריה, תראו כי חלק מהמגפות הגדולות ביותר החלו מהעברת המגיפה על ידי חולדות.
מעבר לכך, בגלל שמדובר במכרסם שהוא אוכל כל, ברגע שהוא נכנס לבית שלכם, הוא יכרסם קירות, ווילונות, ארונות, ספות, חוטי חשמל וכל מה שאפשר. חולדה בבית היא ללא ספק הרס לבית ולכן, אם במקרה נכנסה אליכם אחת, אתם חייבים לוכד חולדות מקצועי מחברת הלוכד שיוציא אותה מהבית שלכם.

מה אתם יכולים לעשות כדי למנוע כניסה של חולדה לבית?
אם יש לכם חולדות בביוב, יהיה קשה למנוע את הגעתן כי הן פשוט עשויות לעלות אליכם מהצנרת. כבר היו מקרים שחולדות הגיעו לבתים באורח פלא מתוך הצנרת שמחוברת לשירותים. במקרה הזה, אתם חייבים לוכד עכברים שזמין 24 שעות ויודע לטפל גם בחולדות.
מה שאתם כן יכולים לעשות, הוא למנוע פרצות בבית שמהן החולדות יכולות להיכנס. כדאי לדאוג שהרשתות בחלונות חזקות ולא קרועות ולא להשאיר דלת כניסה פתוחה.
מעבר לכך, הדרך הטובה ביותר למניעת כניסה של חולדות הביתה היא באמצעות הזמנת הדברה מונעת אחת לשנה. אם כבר נכנסה אליכם חולדה או עכבר, כדאי להזמין לכידת עכברים בזמינות מיידית.

למה הדברה מונעת היא הפתרון הטוב ביותר?
הדברה מונעת כנגד חולדות היא הדברה שדואגת שלא יהיו בקרבת הבית שלכם חולדות. מכיוון שהמקום הכי שכיח עבור חולדות הוא הביוב, המדביר שיגיע אליכם ידאג לשים פיתיונות ליד הביוב הקרוב אליכם לבית. בדרך הזו הוא ימנע מחולדות לצאת מהביוב ולהגיע אליכם הביתה.
כמו כן, ניתן להניח שדרים אלקטרוניים המייצרים רעש לא נעים שרק החולדות שומעות וזה גורם להתרחקות שלהן מהאזור שלכם. זו דרך מאוד הומנית להרחיק חולדות.

ומה עושים כאשר ראינו חולדה או גללים שלה?
אם זה המצב אצלכם בבית או בחצר, עליכם להזמין לוכד. הלוכד יזהה את הגללים, יבין האם מדובר בחולדה או עכבר ויחל בחיפוש אחר סימנים שיובילו אותו אל המקומות שבהם היא מסתתרת. בדיוק במקומות האלו שהוא זיהה, שם הוא יניח מלכודות הכוללות פיתיונות רעל.

המאמר באדיבות חברת הלוכד
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.