אמנת הפרסום המיטיב

סובלים מאחת התקלות הבאות? מנעולן מקצועי יוכל לעזור לכם...


קרדיט תמונה: freepik

שיר הילדים הידוע מזכיר עד כמה לא נעים לראות שהגן סגור. זה נכון כמובן, גם לגבי דלת הבית. דלת סגורה ונעולה שאין דרך לפתוח יכולה להיות צרה צרורה. בסקירה הבאה נציג כמה סוגים של תקלות נפוצות הקשורות לדלתות, אשר מנעולן מקצועי יידע לטפל בהן. כמו כן נציג את טווח המחירים לתיקונים שונים.  

תקלות נפוצות בהן יוכל לטפל מנעולן מורשה

ישנן תקלות שברור מאליו שנצטרך מנעולנים מקצועיים כדי לפתור אותן. למשל, מנעול שנתקע בגלל תקלה או מנעול שנחסם בגלל מפתח שנשבר בפנים (בתוך חור המנעול). יחד עם זאת, מנעולנים עתירי ניסיון יוכלו לפתור למעשה כמה וכמה סוגי תקלות. הנה כמה תקלות נפוצות בהן יוכל לטפל מנעולן מורשה שמגיע בהקדם אל הלקוח:
•    החלפת צילינדר – צילינדר הוא למעשה המרכיב המרכזי של רוב דלתות הפלדה המודרניות, שמבטיח את איתנות הנעילה. בצילינדר יש מספר פינים זעירים שמסתדרים במקום כאשר משתמשים אך ורק במפתח הנכון. אם הצילינדר תקוע או שחלילה הדלת נפרצה, בדרך כלל נצטרך מנעולן לביצוע החלפה מקצועית ואמינה. עוד מידע על החלפות צילינדר במדריך של מנעולן פיקס.
•    פריצת דלת טרוקה – קורה לעיתים שדלתות נטרקות, אנו עומדים מחוץ לבית והמפתח נמצא בפנים. או שדלת בתוך הבית נטרקת, למשל בשירותים או בחדר הילדים, ואין דרך לפתוח אותה ללא עזרה. בכל אלה, מנעולן יכול לסייע ולהיחלץ לעזרה.
•    החלפת ידית לדלת שנשברה – בדלתות פנים ובמקרים מסוימים גם בדלתות כניסה, ידית ישנה עלולה להישבר או להתעקם. טוב לדעת שמנעולן מקצועי בקיא לא רק בהחלפת והתקנת מנעולים וצילינדרים אלא גם בהחלפת ידיות, למגוון עצום של דלתות. ההחלפה מתאימה גם בדלתות תקינות, כאשר רוצים להתקין ידית חדשה ודקורטיבית במקום הישנה.
•    התקנת עינית לדלת – זו אמנם תקלה די נדירה, אבל עיניות עלולות להישבר. כמו כן, לעיתים נרצה להחליף עינית ישנה, בסוג חדש ומודרני ואף משוכלל יותר. לצורך התקנת עינית חדשה רגילה או משוכללת, אפשר להזמין מנעולן מוסמך כך שתוכלו לראות היטב ותמיד, מי נמצא בצד השני של הדלת.
•    התקנת מחזיר דלת – מחזירי דלתות הכוללים מנגנונים כגון קפיץ או בוכנה, יכולים להביא עימם הרבה נוחות ובטיחות. לשם התקנת מחזירי דלתות עבור דלת הבניין, לדלת המשרד או לכל דלת אחרת, תוכלו להזמין מנעולן הבקיא בהתקנות ובהחלפות של מחזירי דלת ישנים.
•    כיוון צירים – אם ניסיתם לנעול את הדלת אבל היא נראית לכם עקומה ולא מאוזנת פתאום, יתכן שזו לא בעיה בלשונית או במנעול. עם הזמן, ציר אחד או שניים עלולים לצאת מאיזון. כיוון צירים זריז מחזיר את הדלת לתיקונה ללא צורך בהחלפה של ציר או מנעול. באותה הזדמנות, אפשר לשקול את שימון הצירים, פעולה פשוטה ומהירה, שהופכת את הסגירה והפתיחה לקלים במיוחד.

כמה עולה החלפת צילינדר ותיקוני מנעולנות נוספים

מדריך המנעולנות לא יהיה שלם מבלי לפרט כמה דברים על עלויות של תיקונים נפוצים ומבוקשים.
•    נתחיל עם כמה שעולה לפרוץ דלת שננעלה -  אם מדובר אך ורק בפריצה של דלת תקינה, שרק נטרקה וללא החלפת מנעול או צילינדר, זו עלות ביקור איש מקצוע. מדובר בכ-250 ₪ פלוס מינוס וזה משתנה בהתאם למיקום הגיאוגרפי. מחיר פריצת דלת שכוללת גם החלפת צילינדר עולה יותר כפי שנסביר מיד.
•    כמה עולה החלפת צילינדר - הדבר תלוי בסוג הצילינדר שמותקן בדלת שלכם. צילינדרים מגיעים בתצורות שונות, מהפשוט או הסטנדרטי ועד לפתרונות משוכללים שכוללים כרטיסים. לרוב, העלות נעה בין 300 ל-600 ₪.
•    עלות התקנת מחזיר דלת עומדת על כ-500 – 550 ₪.
•    עלות החלפת ידית לדלת פנים עולה בדרך כלל עד 300 – 350 ₪.
•    עלות החלפת ידית לדלת כניסה עולה כ-300 – 400 ₪ בדרך כלל.
•    עלות התקנת עינית – כ-250 ₪ (לא כולל מחיר העינית).
•    עלות כיוון צירים – כ-300 ₪ בממוצע.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.