אמנת הפרסום המיטיב

לנקות בלי ללכלך

על מה שלא ידעתם על חומרי הניקוי שנמצאים בביתכם ועל האלטרנטיבה הבריאה


חומרי ניקוי לבית מכילים כימיקלים, זה לא סוד. במקרה הטוב, רובנו מתמודדים עם הבעיה בכך שאנחנו מסתירים אותם מהילדים ומשתדלים ללבוש כפפות בזמן השימוש בהם. האמת היא שהחומרים הללו מהווים סכנה בריאותית נרחבת הרבה יותר ממה שמקובל לחשוב ובנוסף גורמים נזק אדיר לסביבה.

 

חומרי הניקיון הרגילים המצויים כיום בשוק מיוצרים מחומרי גלם אשר רובם מזיקים לסביבה ולבריאותנו. חומרי הגלם הנפוצים מבוססים בעיקר על תוצרי נפט, זרחות (תחמוצות זרחן), כלורידים, חומצות אנאורגניות אגרסיביות ומתכות, אשר רובם אינם מתפרקים במשך שנים רבות, גורמים נזק נשימתי, נאגרים בתחתית הים ובמקורות המים, נספגים באדמה, מזהמים ויוצרים נזקים סביבתיים לחי ולצומח.

 

החשיפה לכימיקלים שבחומרי הניקוי נגרמת הן בזמן השימוש הישיר בהם במגע, דרך הנשימה והעור, והן במגע עקיף דרך שאריות החומר הנמצאות במשטחים שניקינו, בכלי האוכל ובבגדים.
הסכנות, בחלק מהמקרים אפילו כתוצאה מחשיפה לזמן קצר, כוללות הזדקנות העור, בעיות אלרגיה, בעיות נשימה וסוגים מסוימים של סרטן (ביניהם סרטן השחלות) ומהווים סיכון בעיקר לילדים, נשים הרות, זקנים ומי שסובל מבעיות נשימה.

 

נקיון


מעבר לנזקים הבריאותיים בנגרם עקב השימוש בכימיקלים קיימים גם נזקים סביבתיים קשים. מקורות המים בישראל, כמו במקומות רבים בעולם, הולכים ומזדהמים, ואחת הסיבות העיקריות לכך היא שחומרי הניקוי בהם אנו משתמשים יורדים לביוב, ומשם מחלחלים ומגיעים למי התהום או לים. הנזקים הנגרמים הם לרוב בלתי הפיכים, ויתבטאו בסופו של דבר בפגיעה סביבתית אשר תביא להידלדלות מקורות הטבע החיוניים להמשך קיומנו ולקיום הדורות הבאים אחרינו.

 

רובנו ממשיכים לרכוש את חומרי הניקוי ה"מסורתיים" מבלי לתת את הדעת על חומרת הנזק האפשרי לבריאותנו ולסביבתנו, חלקנו פשוט מתעלמים מהעובדות הידועות, ויש כאלה ש"סובלים בשקט", כי לא מכירים אלטרנטיבה אחרת. ובכן, כדאי לדעת שעולם חדש של חומרי ניקוי אקולוגיים מציע כיום יכולת ניקוי זהה לזאת של המוצרים הכימיקליים מבלי לגרום לנזקים המתלווים.

חומרי הניקוי האקולוגיים, מסבון רצפות, דרך חומרי כביסה ועד מסיר שומנים לתנור, מבוססים על חומרים טבעיים בשילוב של טכנולוגיות חדישות עם ידע מסורתי.
מכיוון שהם מבוססים על רכיבים אורגניים, צמחיים ומינרלים טבעיים הם אינם מהווים סיכון בריאותי ובתור בונוס הם גם ידידותיים לסביבה. אחרי השימוש בהם הם פשוט מתפרקים ביולוגית מבלי להשאיר אחריהם זיהום. תשמחו לדעת כי גם בתהליך ייצורם לא השתמשו בחומרים מן החי או ביצעו ניסויים בבע"ח.

בישראל פועלות שתי חברות עיקריות המספקות חומרי ניקוי אקולוגיים:

חברת אקובר מבלגיה אשר את מוצריה ניתן להשיג ברשתות הריבוע הכחול (מגה, סופר סנטר), בחנויות טבע ובמשלוחים לכל רחבי הארץ.  חברת טיידי הישראלית, אשר את מוצריה ניתן למצוא במגה ובחנויות טבע (תחת המותג Eco Friend) או דרך מפיצים פרטיים.

 

לרשימת חנויות בהן ניתן למצוא את מוצרי אקובר
הזמנות ברשת של מוצרי אקובר