אמנת הפרסום המיטיב

איך לנקות פאנלים סולאריים?


קרדיט תמונה: freepik

בשני העשורים האחרונים צמד המילים פאנלים סולאריים הפכו להיות סמל לחיסכון בחשמל בשל דרכם היעילה להפיק חשמל ללא עלות מאנרגיית השמש. עם השימוש הרחב, כדאי גם לדעת איך לתחזק נכון פאנלים כאלו ואיך לנקות אותם בצורה יעילה. במאמר הבא נסביר את האפשרויות העומדות בפניכם.

למה חשוב לנקות פאנלים סולאריים?

פאנלים סולאריים מתוכננים להחזיק מעמד לזמן ממושך המגיע לעיתים לעשר שנים ואף יותר. בעניין זה חשוב לדעת כי הביצועים יורדים באופן משמעותי כאשר יש עליהם לכלוך, אבק ופסולת אחרת שמצטברת במשך הזמן.
הדרך למנוע ירידה בביצועים ובלאי מהיר של הפאנלים, היא באמצעות תחזוקה נכונה וניקיון. ניקוי פאנלים סולאריים באופן קבוע ישמור עליהם לאורך זמן ויאפשר לכם לנצל היטב את אנרגיית השמש בעונות החמות בשנה.

איך הכי נכון לנקות פאנלים סולאריים?

כדי לנקות פאנלים סולאריים עומדות בפניכם שלוש אפשרויות. שתיים טובות ושיטה שלישית טובה בהרבה. אנו נציג את שלוש השיטות כך שתהיה לכם בחירה רחבה במה שנכון עבורכם.

שיטת עשה זאת בעצמך
בשיטה זו אתם למעשה מנקים את הפאנלים הסולאריים בעצמכם. כדי לעשות זאת, תצטרכו לעלות לגג הבית בעזרת סולם ויש להצטייד בנעליים סגורות שיש להם סוליה המונעת החלקה וכך לשמור על בטיחותכם.
לאחר שעליתם על הגג עם דלי הכולל מים ומטלית, יהיה עליכם לנקות בעדינות את הפאנלים. אם מדובר בקולט של דוד שמש, אז העבודה היא דיי פשוטה. אך אם יש לכם פאנלים סולאריים על הגג שמטרתם ייצור חשמל, הרי שמדובר בעבודה ארוכה בשמש.
מעבר לכך, כאשר העבודה היא ידנית וכוללת ניגוב שלכם עם מים ומטלית, לא תמיד תגיעו לניקיון הרצוי. בשורה התחתונה, חשוב להבין כי ניקוי לוחות סולאריים באופן יסודי, זה עניין למקצוענים.

השיטה השנייה – התקנת מערכת שטיפה על הגג
עוד שיטה שקיימת לניקוי פאנלים סולאריים היא התקנה של מערכת ניקוי אשר שוטפת את הפאנלים באופן קבוע.
התקנה של מערכת כזו תעלה לכם כסף רב והיא לא בהכרח תעשה את עבודתה כראוי כאשר יש לכלוך שהצטבר והתקשה. לכן כדאי לשקול זאת היטב לפני שרוכשים ומבצעים התקנה.
עם זאת, חשוב לדעת כי ניקוי מערכות סולאריות עם מכשור מתאים ואיכותי, יביא לתוצאות טובות יותר. וזה כמובן מעביר אותנו לשיטה השלישית שמבין השלושה היא המובילה כיום והטובה ביותר.

ניקוי בלחץ מים גבוה
ניקוי פאנלים סולאריים בלחץ מים גבוה זו השיטה המובילה כיום לניקוי משטחים אלו. בשיטה זו מגיע איש ניקוי מומחה לעבודה בגובה, עולה לגג שלכם עם המכשיר הייחודי ששוטף בלחץ את הפאנלים.
לחץ מים גבוה מאפשר להסיר כל לכלוך שהצטבר על הפאנלים, גם אם הוא לכלוך שהתקשה עם הזמן. הסרת הלכלוך תתבצע גם בפינות ובאזורים שבניקוי ידני עם מטלית לא מצליחים להגיע אליהם. כאשר עושים זאת כך, כל הפאנלים נקיים וחשופים על מנת לקלוט את קרני השמש במלואם.

כל כמה זמן כדאי לנקות את הפאנלים בלחץ מים גבוה?

התדירות המומלצת היא אחת לשנה ובהתאם למצב מזג האוויר, כמות האבק והלכלוך באזור בו אתם גרים וכדומה. במידה ויש אצלכם הצטברות לכלוך מרובה, כדאי להזמין איש ניקוי גם פעמיים בשנה.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.