אמנת הפרסום המיטיב

יעקב אביב: כיצד מפקח בנייה יכול להבטיח את איכות הבנייה?


קרדיט תמונה: יעקב אביב מפקח בנייה - יח"צ

יעקב אביב, מפקח בנייה, מסביר איך פיקוח על בנייה מבטיח את איכות הבנייה של וילה, בתים פרטיים וכל בניית מבנה שדורש מפקח בנייה מקצועי צמוד.

יעקב אביב: "איכות הבנייה תלויה באיכות מפקח בנייה"

לאחר שמצאתם את התקציב המתאים, בניית וילה ובתים פרטיים בישראל היא מורכבת ומצריכה הבנה בתחום הבינוי, התעסקות עם בירוקרטיה ורשויות, שמירה על חוקים ותקנות וכאב ראש גדול שמחייב מנהל פרויקט שינהל את כל היחידות וידאג לכם מראשית הפרויקט ועד סופו עם אישור אכלוס.
חלק מתחשיב הוצאות על בניית וילה או בית פרטי הוא עלות מפקח בנייה מקצועי, גורם שתפקידו לייצג אתכם בכל שלבי פרויקט הבנייה ודואג שהפרויקט החשוב ביותר שלכם, בניית בית פרטי, עליו אתם מוציאים את ההוצאה הגדולה ביותר בחייכם ומקום בו תגורו לשנים ארוכות או עד סוף חייכם, יבוצע על הצד הטוב ביותר עם פיקוח על בנייה, קבלנים, קבלני משנה, רשויות וכל הגורמים הרלוונטיים בפרויקט.

מפקח בנייה מנוסה, יעקב אביב, בנה מאות וילות בישראל ומכיר את כל הנקודות החשובות שצריך לשים עליהן דגש, החל משלב התכנון, התעסקות מייגעת עם קבלנים ושליטה על רזי המקצוע ושלבי הפרויקט הרבים: "קשה למצוא אדם שרוצה לבנות וילה וידלג על מפקח בנייה כחלק מתהליך בניית הוילה, לפני כל כאבי הראש של התמודדות עם קבלנים חשוב לדבר על בנייה איכותית, דבר שכל מבנה פרטי או ציבורי מחייב ובמיוחד וילה שדורשת חומרים איכותיים וגימורים ברמה גבוהה".
האם יש הבדל בין איכות הבנייה בישראל לאיכות הבנייה בחו"ל? יעקב אביב עם תשובה מפתיעה במיוחד: "הסתובבתי רבות בחו"ל, התרשמתי מאוד מהבנייה באיטליה ובגרמניה, איכות בנייה ברמה גבוהה עם מנהלי פרויקטים ומפקחי בנייה מקצועיים שדאגו לעמוד באופן מדויק בתכנון, לשמור על חומרים איכותיים לבניית וילה, לעמוד בתקנות ולבצע עבודה שבעלי הוילות יוכלו להיות גאים בה ואפילו להשוויץ בה בפני החברים ברשתות החברתיות. זו המטרה שלי בכל וילה שאני אחראי על פיקוח הבנייה שלה, כולי שאיפה שהדבר יהיה נהוג בישראל, פיקוח מקצועי על בניית וילות ובתים פרטיים יגיע לרמה בה קבלנים ועובדים יבצעו רק עבודה ברמה הגבוהה ביותר".

יעקב אביב מפקח בנייה: "לא חוסכים בכסף, בונים נכון"

חלק מהאנשים שפונים למפקחי הבנייה מבקשים ממנו לבדוק איך יוכל לחסוך כסף, חיסכון בעלויות העבודה נראה במבט ראשון כאופציה טובה, מדובר על פרויקט יקר ובמיוחד בוילות יוקרתיות שדורשות עבודה איכותית במיוחד והצדקה לכסף הרב שבעלי הקרקע או הנכס משלמים עבורן.
פיקוח על העבודה נועד בראש ובראשונה לדאוג לצרכים והאינטרסים האישיים שלכם, לפקח על הבנייה מתחילתו של הפרויקט ועד סופו, להתמודד עם הקבלנים, לפקח על אתר הבנייה, לבקר את בניית השלד, לרדת לרמת הגימורים ולדאוג שהבעלים יקבלו בדיוק מה שהם רצו ובדיוק לפי התכנון והתיאומים.

יעקב אביב מתייחס לסוגיית עלות בניית וילה בישראל: "זה לא סוד שעלות בניית וילה היא לא זולה, יחד עם זאת, תפקיד מפקח בנייה לדאוג לבנייה נכונה ואיכותיות ולמנוע ליקויים ולא במטרה לחסוך כסף", לגבי אפשרות החיסכון יעקב אביב מוסיף: "בשלבי משא ומתן עם קבלן אדע כיצד להוריד את העלויות ולחסוך עבור כל לקוח, אני לומד את הרווחיות של כל מאפייני העבודה ומשיג מחירים טובים אך לא על חשבון איכות העבודה".
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.