אמנת הפרסום המיטיב

דלתות כניסה מעוצבות


קרדיט תמונה: freepik

בעידן של היום, דלתות התפתחו ליותר מסתם חפץ פרקטי. עם כל כך הרבה עיצובים, חומרים שונים ומגמות באופנת דלתות, בעלי בתים יכולים כעת ליצור סגנון אישי משלהם. חלק מהעיצובים הפופולריים ביותר לדלתות בימינו הם אלו שעוצבו עם מטרה ומגשימה אותה בצורה נפלאה, כמו חסינות אש או בעלות אשנב מזכוכית. דלתות כניסה מעוצבות כך שיתאימו לצרכים ולהעדפות של כל אחד. מה שאומר שיש עיצוב המתאים לכל טעם אפשרי.

בואו להכיר את חברת אלידור, החברה הגדולה ביותר לייצור דלתות כניסה מעוצבות

יתרון של דלתות מעוצבות עשויות מתכת

כיום, רבים כבר יודעים שיש יתרון משמעות כאשר בוחרים דלתות מעוצבות עשויות מתכת. ניתן כמובן גם לשלב חומרי גלם נוספים כמו זכוכית.
השילוב בין מספר חומרי גלם אינו חדש. הוא מאפשר ליצר מראה ייחודי שמעביר את הווייב השונה של כל אחד מהחומרים. הטבעיות של העץ, הניקיון והאסתטיקה המיוחדים של הזכוכית והעוצמה של הברזל.

דלתות כניסה מעוצבות - כך נוצר הקסם

כאשר כל החומרים הללו משתלבים ביחד, על ידי מעצב מומחה של דלתות כניסה – נוצר הקסם המיוחד. אם תביטו אצלנו במגוון העיצובים בקטלוג של חברה כמו "אלידור" הצפונית תוכלו לראות איך מיישמים זאת לאורך השנים. כל עיצוב מעניק לבית מראה מיוחד משלו. חלק מהעיצובים עם קווים מעוגלים עדינים, אחרים מודרניים וחדים. כמובן, יש גם עיצובים קלאסיים מרשימים שמלווים אותנו לאורך שנים ולא השתנו כמעט.
כאשר בוחרים את החומרים שמהם מייצרים את דלתות הכניסה צריך לקחת בחשבון גם את המקום שבו הדלת תותקן. למשל, אזור הצפון וירושלים ההררית יצריכו שילוב של חומרי גלם המעניקים בידוד רב יותר מאזורים בהם השמש קופחת רב השנה.

מה אמרו מומחים מסקנדינביה על התחום הזה?

כאשר שאלו מומחים מסקנדינביה באילו חומרים לבחור לעיצוב הדלת במדינה קרה, הם ענו באופן חד משמעי:
"התכנון שלנו מבוסס על שמירת החום. הוא שדלתות אלו יהיו עשויות זכוכית ומתכת, שתיהן מבודדות תרמיות טובות. על מנת לוודא שהחום יישאר בפנים, רוב הדלתות מעוצבות עם חזיתות כפולות עור. זוהי טכניקה שהייתה בשימוש מסורתי בסקנדינביה, שם היא מכונה "חוק". בכל הנוגע לחיפוי, הם ישתמשו בשילוב של אלומיניום ועץ כדי לוודא שהם יכולים לשמור על החום בימים קרים”.

אז מה זה אומר בעצם?

שאם התקנו את הדלתות הללו בבתים שלנו, נוכל לשמור יותר חום בפנים. כך, לא יהיה מקום לכניסת אוויר או לחרך פתוח ביציאה או כניסה לביתך במהלך החורף. בנוסף, ישנם גם יתרונות נוספים. כמו: הפחתת צריכת החשמל לחימום או קירור. זאת  מכיוון שפחות חום יברח לתוך הבית או מחוצה לו.
יש לזכור, כמובן, שישראל החמה אינה דומה לסקנדינביה. אך, גם אצלנו יש חשיבות גבוהה לבידוד. במיוחד בתקופות של שינוי אקלים, והפרשים בין טמפרטורות גבוהות לנמוכות, בחלק ההררי והחלק המדברי של ישראל. בעיקר בצפונה ובדרומה של הארץ.

דלתות מעוצבות מחומרי גלם איכותיים

קיימת חשיבות גבוהה לבחירה של חומרי גלם איכותיים. לא כל סגסוגת ברזל דומה לאחרת. לכן, אם אתם עובדים עם ספקים ששמים דגש רב על איכות החומרים המשולבים במוצריהם, תהנו מהמוצר לאורך זמן רב יותר.
כאשר בוחרים דלתות עשויות מפלדה, למשל, הן יהיו חזקות יותר מדלת העשויה רק מברזל מגולוון. מדוע? משום ששולבו בתוך הפלדה מספר סוגי מתכות בטמפרטורה הנכונה. כך, נוצר אחד מהחומרים החזקים ביותר שאינו נשבר בקלות. זוהי למעשה הגרסה המתכתית ליהלום.
אם פורץ ינסה לנסר דלת כזו, תוכלו להיות בטוחים שהוא יתקל בלא מעט קשיים. סביר להניח שהוא יעדיף לנסות את השכן במקומכם.

דלתות כניסה מעוצבות – תפקידה של האסתטיקה

חשוב לציין כי לדלתות יש תפקיד משמעותי באסתטיקה של הבתים שלנו. הם גם ממלאים תפקיד חיוני באבטחת הבתים שלנו.
אם אתם מסתכלים על בית מרשים, קחו בחשבון שחלק מהמראה הכללי הוא הדלת של אותו הבית. כמעט תמיד תגלו שבוילות המפוארות באזורי היוקרה משולבות דלתות איכות ייחודיות. כאלה, שיש להן עיצוב מיוחד במינו ואין את אותו עיצוב אצל השכן שליד.

תג המחיר של הדלת – אל תתפתו למותגים

שיקול נוסף שרבים מאיתנו צריכים לקחת הוא נושא התקציב. נכון, אנו רוצים דלתות כניסה מעוצבות ואסתטיות, אך לא מעוניינים להשקיע הון בדלתות של מותגי יוקרה.
למרבה המזל היום ניתן למצוא דלתות איכותיות המיוצרות ממש פה בישראל בצפון הארץ. הן נמכרות באמצעות משווקים שונים בכל רחבי הארץ. כך, אתם יכולים להתקין את אותה דלת איכותית גם באילת וגם בקצרין, גם בתל אביב וגם בירושלים.
הדלתות מגיעות עם אחריות, כך שאתם יודעים שהמראה המרשים של הדלת ישאר עמכם לאורך שנים.

איך בוחרים מכל כך הרבה אפשרויות

שאלה נפוצה שלקוחות רבים המעוניינים לרכוש דלתות כניסה מעוצבות נתקלים בה היא: איך בוחרים מבין כל כך הרבה אפשרויות?
השיטה הטובה ביותר לבחור את הדלת היא לתכנן את המראה הכללי של חזית הבית עם דלת זו, ולאחר מכן להביט בה בחלק הפנימי. הדלת המתאימה ביותר לשני הכיוונים הללו תהיה המוצר הטוב ביותר לבחור. כמו כן, תמיד כדאי לראות מספר גרסאות של אותה דלת בכמה גוונים וצבעים שונים. אולי יש גוון שיתאים יותר לכניסה של הבית או לקיר שליד הדלת. כמובן, שתמיד כדאי להוסיף תאורה מתאימה כדי שכולם יוכלו לראות עד כמה הדלת מרשימה – גם בשעות הערב.

לסיכום, כפי שניתן להבין כאשר בוחרים דלתות כניסה מעוצבות יש לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים. הראשון הוא איכות חומרי הגלם מהם הדלת עשויה. השני הוא המראה של הדלת. השלישי הוא רמת הגימור וכמובן שלכל אלה צריך להוסיף גם תקציב מתאים. לא תמיד הדלת היקרה ביותר או ממותג היוקרה תהיה הדלת המתאימה ביותר עבורכם.

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.