אמנת הפרסום המיטיב

עוברים לדירה חדשה? 3 הדברים שאתם חייבים לעשות


קרדיט תמונה: pixabay

דירה חדשה היא גם התחלה חדשה של פרק חדש, והזדמנות לשדרוג משמעותי של החיים. באופן טבעי ישנן לא מעט מטלות סביב המעבר, ובגלל העומס אתם עלולים לפספס 3 דברים חשובים במיוחד: לבצע הדברה, להתקין דלת משוריינת ולבטח את הנכס. למה הפעולות האלה נחוצות ואיך ליישם את ההמלצות באופן מיטבי? תשובות בהמשך הכתבה.

הדברה מקצועית

גם בדירה חדשה ובוודאי שבדירה יד 2 עלולים להימצא חרקים. הנוכחות של ג'וקים, תיקנים גרמנים, נמלים, פרעושים, קרציוני יונים, עכבישים ושאר חרקים פוגמת באיכות החיים ומייצרת תחושות לא נעימות - דווקא בימים שאמורים להיות חגיגיים ומשמחים. הפתרון הוא כמובן הדברה מקצועית, ועוד סיבה טובה לבצע את הפעולה הזו היא שלפני המעבר הנכס בדרך כלל ריק ולכן זהו תזמון מושלם (מה גם שלא תצטרכו למצוא סידור בזמן הריסוס, כי ממילא עדיין לא נכנסתם לדירה).
על-מנת שההדברה תתבצע בדיוק במועד האופטימלי, כך שהכניסה לדירה לא תתעכב, חשוב לבחור חברה שמקפידה על זמינות גבוהה. קסם הדברות מספקת מגוון רחב של שירותי הדברה בהתאמה מדויקת לצרכי הלקוחות.

דלת משוריינת

בעידן שבו רמת הפשיעה גבוהה והתפקוד של המשטרה נמוך (ובתחומים מסוימים כמו פריצות לדירות פשוט לא קיים), דלת משוריינת היא חובה. אם אתם עוברים לדירה יד2 וכבר יש בה דלת משוריינת, כדאי להחליף צילינדר - מפני שאף פעם אי אפשר לדעת למי יש מפתח למנעול הקיים ואם ייעשה בו שימוש לרעה. כשקונים דלת משוריינת כדאי לנצל את המגוון הרחב של הדגמים כדי למצוא דלת שמתאימה לדירה שלכם גם בהיבט האסתטי, כך שבכל פעם שתגיעו הביתה תרוו נחת עוד לפני שנכנסתם לדירה.

ביטוח דירה

ישנם שני סוגים של ביטוחי דירה: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ביטוח המבנה מכסה נזקים לחלקים הקבועים בדירה - קירות, דלתות, חלונות, מרפסות, דוד (שמש / חשמל) וכו'. הכיסוי הוא בפני פגיעה עקב שריפה, הצפה ממקור חיצוני, מעשה ידי אדם ועוד. ביטוח תכולה מכסה נזקים לרכוש הלא קבוע - ובפרט רהיטים, מכשירי חשמל ותכשיטים. חשוב לשים לב שביטוח תכולה לא מכסה נזק לכסף מזומן וגם לא למסמכים בעלי ערך. עוד חשוב להדגיש כי במקרה של פגיעה חמורה במיוחד שתוביל לחוסר יכולת להמשיך לגור בדירה, סכום הביטוח לא יאפשר לכם לרכוש דירה בסטנדרט דומה אלא אם כן תרכשו הרחבה ייעודית (שנקראת סכום נוסף בבית משותף, והמהות שלה היא כיסוי לפער בין ערך המבנה לבין ערך הדירה שכולל גם את עלות הקרקע).
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.