אמנת הפרסום המיטיב

איך לנקות ספות לבד בשיטת עשה זאת בעצמך


קרדיט תמונה: freepik

אחד הפריטים שנהוג לרכוש לתקופה ממושכת היא הספה בסלון. לצערכם, ספת הסלון צוברת כתמים כל הזמן בשל השימוש הנרחב שיש בה והיא גם צוברת אבק כל הזמן. על מנת לשמור על הספה שלכם לאורך זמן, ודאי תרצו לדאוג לניקיון שלה. במאמר הבא נסביר איך תוכלו לבצע ניקוי של הספה באופן עצמאי.

ניקוי ספות בעזרת חומרים שקיימים בבית

אם אתם רוצים לבצע ניקוי ספות עשה זאת בעצמך, יכול להיות שכדאי לכם לשקול ניקוי באמצעות חומרים שיש לכם בבית. יש המון חומרים טבעיים שעוזרים בפירוק של מגוון כתמים. הנה מספר חומרים מוכרים שכדאי לאמץ.

 • ניקוי כתמים על ספה בעזרת חומץ
  היתרון של החומץ הוא ביכולת החיטוי שלו, לכן הוא מאוד מתאים כאשר מדובר בכתמים נרחבים של פיפי לדוגמא. עם החומץ יש להיזהר ולכן כדאי לערבב חצי כוס חומץ על שתי כוסות של מים ואז לטבול מטלית מיקרופייבר ולהספיג על הכתמים. לאחר הספגת החומץ המהול, יש להמתין מספר דקות ואז להספיג את החומר הרטוב בתנועות מעגליות אל מטלית יבשה.
   
 • ניקוי כתמי שמן מספה בעזרת סבון כלים
  סבון כלים פשוט נועד להסרה של שאריות אוכל ובמיוחד שאריות אוכל שומניות. אם יש לכם כתמים שומניים על הספה, הוא בהחלט יכול לעזור בפירוק שלהם. אם אתם רוצים לדעת איך לנקות לבד את כתמי השמן בעזרת סבון כלים, הנה לכם מספר הנחיות לביצוע.
  1. תחילה קחו קערה, שימו בה חצי כוס של סבון כלים וערבבו עם כוס מים.
  2. יש לערבב את הסבון בתוך הקערה, עד שאתם רואים כי צבעו נעלם והוא מעורבב היטב.
  3. יש לקחת מטלית מיקרופייבר, להספיק בסבון המהול ולהספיג על הכתמים בתנועות סיבוביות.
  4. בתום הניקוי ולאחר שראיתם כי הכתם הוסר, יש להספיג את החומר בעזרת מטלית מיקרופייבר יבשה.
    
 • ניקוי כתמים על ספה בעזרת אבקת כביסה
  לאבקת הכביסה שיש בבית יש מספר יתרונות: היא נועדה להסרת כתמים מבד, יש בתוכה חומרים מפרקי כתמים והיא ריחנית. אם אתם רוצים לנקות כתמים בספה וגם לנטרל ריחות, אבקת כביסה מהולה במים בהחלט יכולה לעשות את העבודה. יש להימנע מלהניח את גרגרי האבקה לא מהולים במים, שכן הם עשויים לגרום לירידה של הצבע של בד הספה.
   
 • ניקוי כתמים על ספה בעזרת סודה לשתייה
  סודה לשתייה מאפשרת ניקוי של כתמים עמוקים. יש לה תכונות של פירוק חלקיקים עמוק ולכן היא אפשרות מצוינת עבור כתמים קשים. קחו סודה לשתייה, ערבבו עם מעט מים ושפשפו בעדינות את המשחה שנוצרה על הכתם. לאחר מכן הסירו את המשחה ונקו את האזור בעזרת שיטות הניקוי השונות.

ניקוי ספות עור בעזרת חומרים שיש בבית

איך לנקות ריפודים לבד העשויים מעור? ניקוי של ספות עור מצריך עבודת ניקוי זהירה. השיטות שהזכרנו קודם פחות מתאימות. כדי לנקות ספה שעשויה מעור, יש לקחת סבון תינוקות שהינו שומני או שמן זית מעורבב עם לימון ולנגב את הספה בעזרת מטלית מיקרופייבר. יש לבצע את הניקוי בתנועות סיבוביות עדינות על מנת לשמור על העור ולא לייצר סדקים.

נסו את השיטות הללו בבית ואם בכל זאת לא הצלחתם להסיר את הכתמים, דעו שכיום יש חברות ניקוי המבצעות ניקוי יסודי ומקצועי אצלכם בבית בעזרת חומרי ניקוי אנזימתיים טבעיים המסירים את כל סוגי הכתמים.

המאמר באדיבות חברת נקי ברגע
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.