אמנת הפרסום המיטיב

שדרוג דירה בתקציב מוגבל הכולל צביעה ושיפוץ שירותים


קרדיט תמונה: depositphotos

האם ניתן לעשות בכלל שדרוג דירה בתקציב מוגבל?

לפעמים אנחנו מסתכלים על הדירה ואנחנו רוצים לשדרג אותה, אבל אין לנו עכשיו 50 או 100 אלף שקל מיותרים. מה עושים במצב כזה? באמצעות כמה טיפים פשוטים עליהם נרחיב בהמשך המאמר, תיאום ציפיות ומציאת האנשים הנכונים לעבודות השונות אתם תופתעו אילו פלאים אתם יכולים לעשות בדירה שלכם שיגרמו לה להרגיש ולהיראות כמו חדשה מבלי להוציא את הסכומים המטורפים של שיפוץ כולל.

מה יכול לכלול שדרוג דירה כשמנסים לחסוך?

אם אתם רוצים לעשות שדרוג דירה והתקציב מוגבל נתחיל בשלב תיאום הציפיות - מה ניתן לעשות ומה לא ניתן לעשות. נתחיל ממה כן ניתן לעשות:

 • צביעה של הדירה: אחד הדברים הכי ניכרים בעין שלנו הוא כמובן הצבע שעל הקירות שלנו. אם יש לנו דירה ישנה הרבה פעמים ניתן לראות את הצבע מתחיל להתקלף או לדהות, כל מיני סדקים קטנים או חורים מהמדפים שהיו שם פעם. צביעה של הדירה לא עולה כל כך הרבה, ובהחלט משפרת משמעותית את נראות הדירה שלנו.
   
 • שיפוץ חדר שירותים: חדר השירותים הוא חדר יחסית "פגיע" מהבחינה הזו שיש שם הרבה לחות והרבה מים בכללי. מספיק שפעם אחת תהיה לכם נזילה מהברז, וכנראה הצבע על הקיר או הרובה בין המרצפות יתחילו להיפגע. עם הזמן יצטברו עוד כמה דברים כאלו, ובסופו של דבר נראה שחידוש של חדר השירותים נהיה דבר מתבקש.
   
 • נקודות חשמל: הרבה פעמים יש את האפשרות של כבלים מאריכים או מפצלים, אבל לרובהתקנה של 2-3 נקודות חשמל נוספות בבית יכולות להקל על החיים פלאים. זה ייתן לכם אפשרות אולי להזיז מכשירים חשמליים ממקום אחד לאחר ולעצב טיפה שונה את הבית. סוג כזה של רענון תמיד יכול לעזור, במיוחד עם הוא בא ביחד עם שיפוץ קטן.

מה לא יכלול שדרוג דירה כשהתקציב מוגבל?

הבנו מה כן יכול לכלול שדרוג הדירה בתקציב מוגבל, אבל רק כדי לתאם ציפיות, מה הוא לא יכלול?

 • החלפה של הצנרת: אם התקציב שלכם מוגבל, החלפה של כל הצנרת כנראה לא תתאים לכם. זה דבר שעולה אלפי שקלים, ולפעמים יותר והוא פשוט לא ישים וגם לא נראה לעין.
   
 • קילוף קירות עד היסוד: קילוף של קירות עד היסוד במטרה לתקן סדקים עמוקים (במידה וקיימים) לוקח הרבה יותר זמן, וכתוצאה מזה עולה הרבה יותר כסף. כשהתקציב מוגבל זה משהו שעדיף לוותר עליו.
   
 • החלפת לוח חשמל: החלפה של לוח חשמל זו גם עבודה שעולה כמה אלפי שקלים, ובדומה להחלפה של הצנרת לא תהיה בראש סדר המעיינות שלכם אם אתם מנסים לחסוך - את העבודה הזו נשאיר לשיפוץ קומפלט שכולל הכל.

איך ניתן לחסוך במחיר צביעת דירה?

הבנו שצביעת דירה זה משהו אפשרי שתקציב מוגבל, אבל איך ניתן לחסוך בו? הטיפ הראשון שניתן לכם הוא לקבל הצעות מחיר ממספר צבעים בעיר שלכם. הטיפ השני הוא להסתכל על מחירון. אחרי שקיבלתם את הצעות המחיר השוו את המחיר למחירון שראיתם. צביעת דירה לפי מחירון יכולה לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים במחיר הסופי, וכשמנסים לעשות משהו בתקציב מוגבל זה בהחלט משמעותי.

ניתן לעשות שיפוץ שירותים עם תקציב מוגבל?

גם במקרה של שיפוץ חדר שירותים יש כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת לחסוך. צריכים לחדש את האמבטיה? במקום זה נסו לעשות הלבשת אמבטיה עם ציפוי אקרילי שיכסה את השריטות או הלכלוכים שעל האמבטיה שלכם. טיפ נוסף נוגע לשירותים. במקום לרכוש ניאגרה חדשה תוכלו לחדש את מיכל ההדחה ואת התושבת ותראו איך היא מתחילה לעבוד בצורה יותר טובה. טיפ אחרון נוגע לריצוף. במקום לפרק את הריצוף ולהרכיב מחדש ניתן פשוט להדביק ריצוף מעל הריצוף הקיים (רק שימו לב שלרוב תצטרכו גם לקצר את הדלתות שיתאימו).
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.