אמנת הפרסום המיטיב

ריסוס מזיקים בבית


קרדיט תמונה: depositphotos

גיליתם רסיסים בבית? בעמוד שלפניכם תוכלו לראות אילו מזיקים יש בבית שצריך לרסס (או להדביר בצורה אחרת), מתי צריך לעשות זאת וכמה זה אמור לעלות. בואו נתחיל:

אילו מזיקים נפוצים בבית?

אמנם ישנם הרבה מזיקים שיכולים להגיע לבית שלנו, אבל יש כמה יותר נפוצים שצריך לשים לב אליהם כשמזמינים ריסוס מזיקים בבית:

 • נמלים: נמלים לפעמים נראות כאילו לא ניתן להיפטר מהן ב-100% מפני שגם אחרי שנפטרתם מקן אחר, עדיין יש קן אחר שיצוץ. זה אמנם נכון שלא ניתן להיפטר מכל קיני הנמלים באזור שלכם, אבל בהחלט ניתן לחסום מהן להגיע לבית שלכם, וגם ניתן להיפטר מהנמלים הקיימות. אחרי הריסוס מומלץ להתחיל למנוע מהן להגיע באמצעות איטום של חורים בקיר וזריקה מתמדת של הזבל בבית שלכם.
   
 • פשפשים: פה הסכנה היא כבר יותר גדולה, מפני שמדובר בחיה שהרבה פחות רגישה לחומרים רעילים לעומת הנמלים. לרוב כשמדברים על פשפשים מדובר על פשפש המיטה, ובמידה והוא נכנס לבית שלכם ההדברה שלו היא הרבה יותר מסובכת. צריך להבין מה מקום המסתור שלהם (לפעמים יש יותר מאחד), להשתמש בחומרים מיוחדים ושואב אבק מקצועי כדי לוודא שלא רק שאתם נפטרים מהפשפשים הקיימים, אלא גם מהביצים שלהם.
   
 • ג'וקים: במקרה של הדברת ג'וקים צריך להבדיל בין 2 הסוגים הנפוצים: תיקן אמריקאי ותיקן גרמני. ההבדל המרכזי ביניהם, לפחות מבחינת הריסוס, הוא מקומות המסתור שלהם. התיקן האמריקאי יותר אוהב מקומות לחים וחשוכים, לכן כנראה תמצאו אותו מגיע מפתחי ניקוז, כמו לדוגמה במזגן או מכונת הכביסה. לעומתו התיקן הגרמני יותר אוהב אור ומקומות יבשים, והמקומות הנפוצים שבהם מוצאים אותו הוא באזור המטבח, כמו למשל מאחורי התנור או המקרר. חשוב להגיד במקרה הזה לא תמיד צריך לעשות ריסוס, ולפעמים ניתן להסתפק במלכודות ג'ל.
   
 • עשים: גם במקרה של עשים יש שני סוגים שצריך להבדיל ביניהם: עש המזון ועש הבגדים. השם שלהם באמת מרמז על מקומות המסתור שלהם ומה הם מחפשים. את עש המזון תמצאו בעיקר באזור של מזון, כלומר מטבח או מזווה. במקרה של עש הבגדים תמצאו באזור של בגדים כלומר בעיקר בארונות הבגדים שלכם. במקרה שלהם גם לא תמיד יש צורך בריסוס, הכל תלוי בגודל הבעיה. אם יש לכם עשים בודדים בבית, תוכלו לקנות מלכודות פרומונים, ובמקרה של עש המזון תצטרכו גם לדאוג להיפטר מהמזון הנגוע. לעומת זאת אם יש בעיה גדולה יש צורך בריסוס מזיקים לבית.
   

ריסוס מזיקי עץ

אם עד עכשיו דיברנו על ריסוס מזיקים בבית כולו, עכשיו נרצה להתמקד במזיקים שאוהבים סוג מסויים של מזון - עץ. יש 2 סוגי מזיקי עץ נפוצים בבית:

 • טרמיטים: אם זיהיתם שיש לכם טרמיטים בבית חשוב להיפטר מהם במהירות, מפני שמדובר על מזיק שמתפשט מהר מאוד בבית מה שמקשה על הריסוס באופן משמעותי. תוכלו לזהות שמדובר בטרמיטים אם תראו כנפיים לבנות/שקופות ברחבי הבית או אם תראו "מסלולים" ברהיטי העץ שלכם. אמנם לא מדביר בחרק מסוכן, אבל מבחינת הרס לרהיטים שלכם מדובר באחד החרקים המזיקים ביותר.
   
 • תועלת העץ: את תולעת העץ ייתכן שיהיה לכם יותר קשה למצוא לעומת הטרמיטים מפני שהיא עושה פחות נזק. אם כן תחפשו תוכלו למצוא חורים קטנים ברהיטי עץ מלווים במעט שאריות נסורת. מעבר לכך אם תקשיבו טוב טוב לעיתים תוכלו גם לשמוע את הכרסומים של התולעת, הפתרון להצלת הרהיט הוא הזמנת הדברה.
   

איך מתבצעת הדברת תולעי עץ?

הדברת תולעי העץ יכולה להתבצע ב-2 שיטות, וריסוס הוא דווקא לא אחד מהם:

 • איוד הרהיטים: שיטה ראשונה לצורת הדברת תולעי עץ היא חניקה שלהן, וזו השיטה הנפוצה יותר. מה שעושים הוא לוקחים את הרהיט אל חדר סגור ומחדירים לתוכו גז שחונק את התולעים. תהליך זה לוקח 10 ימים, שבהם לא ניתן להוציא את הרהיט מהבית.
   
 • החדרת חומרי הדברה: שיטה שנייה היא באמצעות החדרה של חומרי הדברה לתוך מקום הימצאותה של התולעת. שיטה זו גם פחות יעילה בדרך כלל מאשר איוד, וגם יכולה להסב נזק לרהיט, ובגלל זה לרוב מדבירים יבחרו בשיטה הראשונה.
   

כמה יעלה ריסוס נגד מזיקים בבית?

המחירים של ריסוס נגד מזיקים בבית למזיקים נפוצים כמו נמלים, ג'וקים ועשים יעלה בין 250 - 400 ש"ח, כשהמחיר משתנה בהתאם לגודל הבית שלכם. עם זאת במידה ויש לכם מזיקים שיותר קשה להיפטר מהם המחירים יעלו משמעותית. מחיר של הדברת טרמיטים בבית יעלה לכם בין 500 - 700 ש"ח לחדר בודד ומחיר הדברת פשפש המיטה מגיע לטווח בין 1,200 - 1,800 ש"ח לחדר בודד.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.