אמנת הפרסום המיטיב

טיהור אי סדר

כאשר אנו נפטרים מאי הסדר שלנו ומחפצים רבים אשר אין לנו צורך בהם יותר, אנו משחררים כמות עצומה של אנרגיה תקועה, שיוצרת מרחב לכניסתם של דברים חדשים


בכל פעם שאני פוגשת מישהו האומר לי שהוא תקוע, אני יודעת שאם אבקר בביתו, כמעט תמיד אמצא שם אי סדר.
כאשר מצטבר אי-סדר, האנרגיה קופאת על שמריה.

אנרגיה בריאה היא אנרגיה בתנועה.
אי סדר פירושו אנרגיה תקועה, אי-סדר, גם כאשר הוא בלתי נראה ונמצא בארונות ומתחת למיטות, משפיע עלינו.
מרבית האנשים שיש להם אי-סדר רב בביתם אומרים שהם אינם יכולים למצוא בתוכם את הכוח לסדרו. הם חשים עייפים תמיד.
זה קורה משום שכל מה שברשותנו קשור לאופן בו אנו אורגים את החיוניות שלנו.
כאשר אנו מוקפים במהומה, זה כמו למשוך את אזיקי עברנו יחד איתנו אל ההווה ואל עתידנו.
אם כך, אין פלא שאנחנו עייפים.
 
כאשר אנו נפטרים מכל הדברים שאינם בעלי חשיבות בחיינו, אנו חשים קלים יותר בגופנו, ברוחנו ובנפשנו.
סידור אי הסדר משחרר בפועל כמות עצומה של אנרגיה בגוף.
כאשר אנו נפטרים מאי הסדר שלנו ומחפצים רבים אשר אין לנו צורך בהם יותר, אנו משחררים כמות עצומה של אנרגיה תקועה, שיוצרת מרחב לכניסתם של דברים חדשים.
כאשר כל הדברים שמסביבנו רצויים לנו, כל חיינו נעשים רצויים לנו.
אנחנו יכולים לחיות בזמן הווה ולנוע עם הזרם.

 

באופן בלתי מודע, אנשים שומרים על אי-סדר ומדחיקים את חיוניותם שלהם.
אם יש אי-סדר רב סביבנו, הוא קיים משום שברמה מסוימת אנו זקוקים לו.
ההבנה מדוע אנו זקוקים לאי-סדר תעזור לנו להתחיל ולשחרר את אי הסדר שלנו ואף להפחית בהצטברותו בעתיד.
יש משהו תרפויטי בארגון אי הסדרים שלנו.

הסיבה לכך היא שבעודנו מסדרים את הדברים ברמה החיצונית, מתחולל שינוי מקביל ברמה הפנימית.
טיהור חוסר הסדר הוא אחד מן האמצעים הגדולים , לחשיפת החיים שאותם ברצוננו לחיות, זהו צעד מהותי ביותר אם אנו מבקשים באמת ובתמים לזכות באושר ובשמחה בחיינו.  כאשר אנו מתנסים בשמחה, זוהי תחושה של זרם אנרגיה גדול השוטף בכל גופנו, זה לא יקרה אם הערוצים שלנו חסומים.
כאשר נבין את השפעתם של אי הסדרים עלינו, נזכה למוטיבציה לעשות דבר מה בקשר לכך.

כאשר אנשים מזמינים אצלי ייעוץ פנג שוואי, למעשה הם מבקשים ממני לבוא ולייעץ להם על השינויים שהם יכולים לעשות בביתם, כדי לשפר את חייהם.
על פי רוב מתברר כי העצה הראשונית הטובה ביותר שאני יכולה לתת להם היא להסתובב בבית יחד איתם ולומר להם בכנות 'היפטרו מזה, ומזה ומזה'.
כל עוד שורר אי-סדר בבית, השפעת יישומי הפנג שוואי המומלצים תהיה זעומה ביותר, ואלה אשר יישמו היישומים באופן זה, לא יפיקו מן הייעוץ את ערכו השלם.  הם רק עשויים להכפיל את בעיותיהם.

ההגדרה שלי לאי הסדר היא דברים שאתה שומר, עוצרים את האנרגיה שלך, משום שהם אינם משרתים כל מטרה בחייך.

חוסר ארגון ואי סדרים סביבנו חוסמים את היצירתיות שלנו.  השמירה על הסדר תיטיב ותקל על חיינו ותפנה מקום להתרחשותו של הדבר הבא.  כל איזור בבית בו נאסוף חפצים מיותרים, ישפיע על תחום מסוים בחיינו.  אם קיים תחום בחיינו שאיננו מצליחים בו, יסתבר לנו בניתוח הפנג שוואי כי האזור המקביל בביתנו לתחום זה, מלא באי סדרים.
 
אזורי אי-סדר בבתינו
כל מקום לא מסודר בביתנו ישפיע עלינו אפילו אם נוציא את גורם אי הסדר מן הבית ונכסה אותו או נכניס אותו אל המחסן, הוא עדיין יהיה שם וישפיע על חיינו.
מרתף לא מסודר מקביל לתת-מודע לא מסודר.  אי סדר בעליית הגג יכול להגביל את ההשראה העליונה שלנו ואת אפשרויותינו.
 
הכניסה הקדמית שלנו
הכניסה הקדמית שלנו מייצגת את גישתנו אל העולם כמו שאנו רואים אותו כלפי חוץ ואת גישתנו אל חיינו כפי שאנחנו רואים אותם מבפנים.
אם הדבר הראשון שאנחנו רואים כאשר אנו נכנסים אל ביתנו הוא אי-סדר או פסולת, רמות האנרגיה שלנו תצנחנה, עוד לפני שעברנו את מפתן הדלת.

ישנם אנשים אשר אוהבים לתלות את מעיליהם ולהניח את נעליהם במקום כלשהו בדיוק לפני הדלת הקדמית. זהו לחלוטין איננו רעיון טוב.
אחרים אוהבים להניח דברים ליד הכניסה הקדמית כדי לזכור להוציא אותם החוצה, ובסופו של דבר הדברים נערמים, ועליהם לעבור מעליהם פעם אחר פעם.
מי שנוהג כך יוצר לעצמו מאבק.  מספר מפתיע של אנשים משתמשים בכניסה הקדמית כמקום להניח בו עיתונים ישנים, ירחונים, קופסאות ובקבוקי פלסטיק שהם עומדים למחזר.

פרח לבן 

דרכי המעבר בביתנו
דרכי המעבר בביתינו הן העורקים של ביתנו, כדאי לשמור עליהן נקיות מאי סדרים.  פסולת בדרכי המעבר ובפרוזדורים עוצרת את האנרגיה מביאת החיים ומניחה מכשולים בדרכנו, כך שחיינו מדדים במקום לשטוף בדרכם.
 
סדר בארון הבגדים
יש אנשים השומרים על בגדים שלא לבשו במשך 20 שנה, שמא יחזרו לאופנה אי-פעם.  אם לא לבשנו בגד במשך שנה שלמה, ובייחוד אם לא לבשנו אותו שנתיים, יש להיפטר ממנו.  בשנה שלמה אנחנו עוברים את מחזור ארבע העונות, ואם לא חשנו ברצון ללבוש אותו לאורך כל השנה, הרי שפריט לבוש זה, עבר זמנו עבורנו וברור שהגיע הזמן לוותר עליו.

למרביתנו פריטים מסוימים בארון הבגדים שלנו, שקנינו, לבשנו פעם אחת ולא עוד.  ישנם אנשים אשר  מחזיקים בגדים במידה קטנה ממידתם משום שהם מתכננים לרדת במשקל וללבוש אותם.  זה קורה רק לעיתים רחוקות.  עלינו להחליט לאהוב את עצמנו כמו שאנחנו ואז גם עלול לקרות שנתחיל לרדת במשקל.  מה שאנחנו מתנגדים לו, מתעקש להתקיים, וכאשר אנחנו מפסיקים להתנגד לו, הוא מפסיק להתקיים.  טוב נעשה אם נשליך את כל הבגדים האלה ונצא החוצה לקנות לעצמנו משהו שיגרום לנו להיראות ולהרגיש טוב.

מעל הארונות
אי סדר מעל הארונות הוא כמו בעיה התלויה מעל לראשנו, הממתינה עד שנתמודד איתה. דבר זה מגביל את יכולתנו לחשוב בבהירות וברעננות.
אם אנו מגבבים דברים מעל לארונות בחדר השינה שלנו, זה ישפיע על איכות שנתנו וזה יהיה הדבר הראשון שנראה כאשר נתעורר בבוקר, נסבול מנטייה להתעורר בחוסר מרץ.  אם קיים אי סדר רב בביתנו מעל לגובה העיניים, תהיה לזה השפעה שלילית ויתכן שנסבול מכאבי ראש.
 
מתחת למיטות
ארגזים של אי סדר מתחת למיטתנו ישפיעו בהכרח על איכות שנתנו.  אם במיטתנו מגירות, הדבר הנכון ביותר לאחסן במגירות אלה הוא מצעים נקיים.
לאיכות שינה טובה באמת – נוודא שאין מתחת למיטתנו דבר מלבד המיטה עצמה.
 
מטען של נעלים ישנות
נעלים הן הבסיס לכל מה שאנחנו לובשים וזוג טוב של נעלים יכול לשפר מלתחה שלמה.  קופסאות מלאות בנעלים ישנות, הגורמות לאי-סדר בבית, הן מכוערות ובאופן ברור יותר מורידות את האנרגיה במקום להגבירה.  טוב נעשה אם נשמור על הנעלים שאנחנו נועלים מצוחצחות היטב ובמצב טוב וניפטר מן השאר.
 

תיקים
כיצד יזרמו חיינו בחופשיות אם לכל מקום שנלך, אנחנו נושאים איתנו תיק מלא בכל מיני רשימות ופתקים, ממחטות נייר משומשות, עטיפות ממתקים וכן הלאה?  אם נבוא במבוכה כאשר מישהו ישפוך את תוכנו של תיקנו בפומבי על השולחן לבדיקה, נשפוך אותו עכשיו בעצמנו ונסדרו.

מתנות לא רצויות
מומלץ להיפטר מהן.
אם אנו שומרים עליהן רק מתוך מחויבות כלפי קרובינו על מנת שיראו את מתנתם כאשר יבואו לבקר, אנחנו מוותרים על חלק מעוצמתנו.
בכל פעם שאנחנו רואים את החפץ, רמת האנרגיה שלנו תרד.  מן הראוי שנקיף עצמנו בדברים שאנחנו אוהבים, אשר יעניקו לנו השראה וירוממו את רוחנו.  אין זה נכון לשמור על המתנות בארון כי עדיין נדע שהן ברשותנו.

אם אנו מנקים את ביתנו ואיננו טורחים לפנות את אותם מקומות אפלים ונסתרים מן העין – מתחת למיטות, מעל לארונות ומתחתיהם וכן הלאה – הרי שתמיד יהיו אזורים אטומים וקהים גם בשדה האנרגיה שלנו.
 
מזון רקוב במקרר שלנו ולכלוך משומנים בתנור, גם הם גורמים שיש לבדקם.  נגיע לתוצאות מדהימות כאשר ננקה את כל ביתנו ונשמור על רמת הניקיון הזו מעתה ועד אילך.
 
צעדים שימושיים לטיפול באי-סדר

אם אנחנו סובלים מאי סדר כה רב עד שאיננו יודעים אפילו היכן להתחיל, להלן נקודות מספר בהן ניתן להתחיל:
 
נחליט כי אנחנו מנקים רק את ארון המגירות.  ננקה מגירה אחת ואם נרצה להמשיך, ננקה את כל השאר.  מרביתנו מגלים שלאחר שניקינו מגירה אחת, אנחנו מרגישים טוב מאד ומחליטים לנקות מגירה נוספת.  נוכל לנקות את כל ביתנו ע"י חלוקת הניקיון לחלקים קטנים של הבית בכל פעם.
עוד נגלה כי ההנאה שאנו מפיקים מהשתחררות מחפצים מסוימים היא לעיתים גדולה יותר מן ההנאה שברכישתם!

אם נשאל את עצמנו כאשר אנו מממיינים חפצים 'האם אזדקק לחפץ זה ביום מן הימים?'
התשובה תהיה 'אולי' ואז לא נשתחרר מאף חפץ.
נכון יותר יהיה לשאול - 'מה החפץ הזה עושה לי? האם הוא מעלה בי את רמת החיוניות?  האם האנרגיה שלי צונחת כאשר אני חושב עליו או מתבונן בו?'

כאשר ביתנו מלא בחפצים שאנו אוהבים, הוא הופך להיות מקור נפלא להתפתחות עבורנו.  הדברים שאנו באמת אוהבים הם בעלי נוכחות רצויה בעוד שהאחרים,
 
אם אנחנו יודעים שאנחנו מועדים לצברנות ואגרנות, נחוקק לעצמנו חוק:  'כאשר דבר מה חדש נכנס, דבר מה ישן יוצא'!
אמנות הפנג שוואי, היא אמנות ארגון המרחב על כל רבדיה, מתחילה בטיהור אי הסדר שצברנו, סידור ורענון כל הבית.
ככל שנעשה זאת באופן שלם יותר – כך תהיינה התוצאות שנשיג ביישום ההמלצות האחרות, טובות יותר.

מתוך יצירת מרחב מקודש עם פנג שואי /קארן קינגסטון
ליקטה וערכה – יעל קליינר
לאתר של יעל קליינר

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.