אמנת הפרסום המיטיב

פשרה בין חי לדומם: צמחים שכל בית צריך


קרדיט תמונה: pexels.com

לא משנה אם אתם גננים ותיקים או שפשוט עברתם לדירה חדשה ובא לכם להרגיש קצת בית, רכישת עציצים חדשים יכולה להיות משימה מבלבלת. מבחר צורות, צבעים וגדלים ומינים מיוחדים עם צרכים מיוחדים הופכים את המבצע לכזה שפעמים רבות מסתכם בכמה ניצניות, או במקרה הגרוע כמה עציצים מפלסטיק ממקסטוק שקשה להרוג. אספנו בשבילכם כמה רעיונות לצמחים (אמיתיים) שישדרגו כל בית או משרד בקלות.

מה הקשר בין צמחי בית לפיצה?

ובכן, צמחי בית במובנים רבים הם כמו פיצה - כולם אוהבים אותם. לא משנה אם אתם מעוניינים בהם עבור המשרד או שדרוג חדר השינה: הם משדרגים בקלות כל חלל, ואפשר לרכוש אותם מבלי להתאמץ. אותו הדבר בדיוק קורה כשפתאום מתעורר בכם רעב – בין רגע אתם יכולים להזמין פיצה רחובות עד הבית וליהנות מהטעם והניחוח שאין להם מתחרים – ככה זה כשאוהבים.

סנסיוורה

ידוע כצמח שהטיפול המסור ביותר שתוכלו להעניק לו הוא, ובכן, לשכוח אותו. יש להשקות אותו כשהאדמה יבשה בלבד, וגם אז- הוא יסתפק במעט מים. גם מבחינת תנאי תאורה הוא לא מפונק בכלל: שורד בחדרים חשוכים יחסית ומוארים למדי. כך או כך, רק הקפידו שלא תהיה עליו קרינת שמש ישירה שעלולה לצרוב את העלים. הסנסיוורה יכולה לצמוח לגובה מרשים ביותר, אם תכינו לה את התנאים המתאימים, במקרה זה עציץ גדול דיו בתוכו היא תוכל לממש את פוטנציאל הצמיחה שלה. וודאו כי לעציץ יש ניקוז טוב על מנת שלא תצטבר לחות בקרקעית, שאגב- לא טובה לאף צמח. ההסנסיוורה ידועה ביכולתה לספוח רעלים ומזהמים ולהפוך אותם לחמצן. בכך, היא מטהרת את האוויר, ולכן היא אחת הבחירות המומלצות במיוחד אם אתם גרים ממש בלב העיר. עוד יתרון בצמח המופלא והצנוע הזה, הוא שניתן לייחר אותו בקלות מפתיעה: רק תלשו גזע אחד קטן בזהירות מ"צמח האדם" והניחו אותו בעציץ נפרד עם אדמה לחה שתקל על קליטתו. כך, כל בייבי סנסיוורה יגדל להיות אמא סנסיוורה תוך זמן קצר, ואתם תוכלו להעניק לחברים מתנה בחינם עם ערך מוסף.

פוטוס

אחד הצמחים האלגנטיים, שלא בכדי נפוץ כמעט בכל בית. מה שלא הרבה יודעים הוא, שפוטוס הוא אולי השורד הגדול מבין צמחי הבית- יכול לשגשג גם במרתפים חשוכים וגם אם ההשקיה מתפספסת מידי פעם. בדומה לסנסיוורה, על אף שהוא ישמח לשכון בחלל מואר שידגיש את ססגוניותו, חשוב לדאוג שלא יהיה חשוף לשמש ישירה שתצרוב את עליו. מומלץ להשקות כשהחצי העליון של האדמה יבש, וגם אז, להשקות מעט ובהדרגה- ממש כמו שהייתם אתם רוצים לשתות. מעדיף סביבה עם לחות נמוכה וטמפרוטורה ממוצעת, אך גם בהקשר הזה הוא אינו מתפנק, ואלא אם כן אתם גרים בהר מושלג או ביער אקזוטי, הוא עומד לשגשג אצלכם. הפוטוס יכול לטפס למעלה (עם קצת הכוונה באמצעות חוט דיג, למשל), או ליפול מטה (כוח המשיכה יעשה כאן את שלו). כך או כך, הצמח הזה יהפוך כל חלל לעשיר, ביתי ומשמח יותר, באפס מאמץ.

קיסוס החורש

הקיסוס הוא צמח מטפס וחזק שמיד מזכיר יער פיות. כולל בתוכו כמה זנים, חלקם בצבע ירוק עז וחלקם מנוקדים בלבן חגיגי, אשר כולם כאחד מתאקלמים בקלות. נשפך מעציצים שתלויים באוויר או עומדים על מדף ודורש מעט מאוד השקיה. ידוע כאחד הצמחים המטהרים ביותר, שסופג רעלנים בצורה יעילה למדי. כמו כן, הקיסוס משתרש בקלות מפתיעה ולכן, גם אם תרצו יותר מעציץ אחד בבית (ואתם תרצו)- כל שנותר הוא לרכוש אותו פעם אחת בלבד (למען האמת, אפילו בזה אין צורך שכן הוא מצוי במקומות רבים במרחב הציבורי)-  פשוט נתקו בעדינות את אחד הענפים ושתלו אותו באדמה לחה.

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.