אמנת הפרסום המיטיב

רשימת המשימות למעבר דירה שמאוד כדאי לכם להכיר


קרדיט תמונה: 123rf

עומדים לפני מעבר דירה? העניין יכול להיות פשוט מאוד אך באותה מידה המעבר יכול להסתבך ולהפוך לסיוט, והדבר היחיד שמפריד בין מעבר דירה בראש שקט לבין הסתבכות במשהו שלא חשבתם עליו, הוא ההיערכות שלכם.

איך נערכים למעבר דירה, מה צריך לעשות ומתי ואילו שירותים יכולים לעשות לכם את החיים הרבה יותר קלים? לפניכם כל התשובות במדריך למעבר דירה שנכתב יחד עם חברת 'הכל למוביל' המשווקים חומרי אריזה למעבר דירה ובשירותי הובלה.

היערכות נכונה למעבר מוצלח

היערכות היא הסוד למעבר דירה מוצלח ואם אתם כאן וקוראים את המדריך שלנו, כנראה שאתם עושים שיעורי בית וקיים סיכוי סביר שהמעבר שלכם יתנהל בסופו של דבר באופן הרצוי.
את ההיערכות יש להתחיל חודש לפני המעבר ואם אתם עוברים בקיץ אפילו חודש וחצי לפני מהסיבה שכך יישאר לכם מספיק זמן כדי להתארגן ובלי להיכנס ללחץ שמוביל לטעויות והתפשרויות מיותרות.
את ההיערכות אפשר לחלק לשלושה חלקים. הראשון הוא התכנון של המעבר, השני יכלול רשימת משימות למעבר דירה והשלישי יעסוק בצעדים אופרטיביים שצריך לבצע.

1.  תכנון המעבר
התכנון צריך לקחת בחשבון את גודל הדירה ואת הפעולות שצריך לבצע בהתחשב בלוח זמנים ברור. לדוגמה, אם אתם צריכים לעבור בעוד חודש וחצי, נתחיל לתכנן את המשימות השונות כמו מיון חפצים, מה נעשה עם החפצים שאנחנו לא צריכים, האם צריך להכין את הדירה החדשה ומה צריך לעשות בה וכיוצא בזה.

2.  רשימת משימות
רשימת משימות היא חלוקה ברורה של כל הפעולות שנגזרות מהסעיף הראשון ובכלל זה מתי אורזים כל חדר, הזמנת מובילים, ארגון של חומרי אריזה, צביעה של הדירה במקרה הצורך, ניקיונות, העברת כתובת וכל הפעולות האחרות בהתאם למקרה הפרטני שלכם.

3.  פעולות אופרטיביות להכנה למעבר דירה
פעולות אופרטיביות למעבר דירה כוללות בעיקר שני צעדים חשובים. הראשון הוא הזמנת חברת הובלה מומלצת והשני הוא הזמנת ארגזים למעבר דירה וכן כל פריט שיכול להקל אליכם את האריזה של הדירה.
הזמנת הובלה וחומרי אריזה צריכים להיעשות בהקדם כשכאמור טווח הזמן המומלץ הוא לפחות חודש לפני מעבר דירה מהסיבה ששתי הנקודות האלה מהוות בסיס חשוב להמשך ההכנות ולמעבר מוצלח וכל איחור עשוי לפגום בהיערכות.
לאחר שסיימנו את ההיערכות, נוכל להתקדם ולהתחיל להתכונן למעבר באופן מסודר.

מיון חפצים

מיון החפצים שלכם היא אחת הפעולות שצריך לבצע במעבר. בשלב זה עליכם להבין מה אתם אורזים ומה אתם לא צריכים ואפשר להיפטר ממנו.
הפעולה הזאת תעזור לכם לעשות הרבה סדר, לעבור לגור בדירה מסודרת עם הרבה יותר מקום ואפילו יכולה לחסוך לכם כסף בהובלת ארגזים ופריטים אחרים שאתם לא באמת צריכים.
נצלו את המיון כדי לתרום את מה שאתם לא צריכים או אפילו למכור במידה שמדובר בפריטים בעלי ערך.

אריזת הדירה למעבר

האריזה של הדירה למעבר היא אחת הפעולות הכי מרכזיות וחשובות ואם נסתכל על כך לרגע נבין מהר מאוד שזאת הפעולה הכי ארוכה שיכולה לקבוע את גורל ההובלה ואת כמות העבודה והלחץ שצפויים לכם.
ארזתם את הדירה בצורה מסודרת? המעבר יהיה הרבה יותר קל. לא ארזתם באופן הנדרש? אתם יכולים להיכנס ללחץ מיותר ולגור בדירה מבולגנת למשך זמן ארוך.
אנו ממליצים לארוז את הדירה בצורה מדורגת בתוך קרטונים לאריזה כשבתחילה אורזים את הפריטים שלא ממש צריכים וככל שמתקרבים אל יום המעבר אורזים חפצים ופריטים חיוניים יותר.
מעבר לכך מומלץ לארוז את החדרים בנפרד ולא לערבב תכולה של חדרים שונים בארגזים זהים כך שניתן יהיה לסדר את הארגזים באופן נוח ומהיר יותר בדירה החדשה.
אל תשכחו לכתוב על הארגזים מה הם מכילים ולאיזה חדר הם שייכים. כמו כן כדאי להיעזר בתיקים ומזוודות כדי לחסוך בחומרי אריזה וכדי להכין פריטים חשובים לימים הראשונים שיהיו בהישג יד.

פגישה עם המובילים

פגישה עם מובילים צריכה להתבצע בביתכם ואין להתפשר על כך. המוביל רוצה לתת לכם הצעת מחיר טלפונית? סרבו לכך והזמינו מובילים מומלצים שמגיעים אל ביתכם כדי לראות בדיוק מה צריך להוביל וכדי להעריך את תנאי ההובלה ולתמחר אותה באופן מדויק כך שלא תהינה הפתעות מהסוג שאנחנו ממש לא רוצים.
הפגישה עם המובילים צריכה לכלול גם חתימה על חוזה שכולל רשימת פריטים להובלה לרבות מספר קרטונים והאם יש צורך בשירותים נוספים כמו פירוק רהיטים, הזמנת מנוף להובלה ומועד מדויק של ההובלה המתוכננת.

הכנת הדירה החדשה

לפני שעוברים אל הדירה החדשה צריך להכין אותה לכניסה שלכם וחשוב להשאיר לכך מספיק זמן בהתאם לכמות הפעולות שצריך לבצע.
הדבר הקבוע שצריך לעשות לפני כניסה לדירה חדשה הוא לנקות אותה כשבדרך כלל יומיים יספיקו לכם להשלים את המשימה.
מעבר לכך צריך לבדוק אם צריך לצבוע את הדירה, לבצע הדברה או לבצע התקנות שונות כמו מזגן.
במידה שצריך לבצע פעולות נוספות יש להעריך את משך הזמן שלהן ולהתפנות לכך על מנת שתוכלו להיכנס אל הדירה באופן נוח ונעים.

עזיבת הדירה הקיימת

גם עזיבת הדירה הקיימת צריכה להיות מאורגנת. וודאו שאתם משאירים את הדירה נקייה ככל שניתן ואם צריך לבצע תיקונים או לצבוע אותה, תדאגו לסיים את המשימות האלה לפני העזיבה.
מעבר לכך חשוב לסגור את כל החשבונות ולהעביר את השירותים הנדרשים אל הדירה החדשה.
לבסוף, אם מדובר בדירה שכורה, ערכו סיבוב עם בעלי הדירה וודאו שהכל תקין ושאין טענות כלפיכם. בהזדמנות הזאת קבלו לידכם את שטר ההתחייבות או שייק העירבון שהשארתם לפיקדון וצלמו את דירה ואת המונים של החשמל, המים והגז כדי שיהיה לכם תיעוד שהכל נמסר ועבר לידי בעלי הדירה באופן המתבקש לפי החוזה.

עדכון כתובת חדשה

לבסוף אל תשכחו לעדכן את כתובת המגורים החדשה שלכם ולהעביר את כל השירותים בצורה מנוהלת ומסודרת.
בין הגופים שצריך לעדכן ניתן למנות את משרד הפנים, העירייה וכן שירותים שוטפים כמו ספק אינטרנט טלוויזיה וכו׳.
שלב העדכון צריך להתחיל שלושה שבועות לפני המעבר ולהסתיים במעבר עצמו כשבתחילה עליכם להעביר את כל השירותים לדירה החדשה וביום המעבר או בסמוך לו, לעדכן את משרד הפנים, הרשויות ונותני השירותים האחרים כמו קופות חולים וכיוצא בזה.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.