אמנת הפרסום המיטיב

הרהיטים שככל הנראה הגיע הזמן שתחדשו


קרדיט תמונה: פנדה

הבית שלנו מלא בפריטים שעליהם מודפס תאריך תפוגה ברור ומדויק, וגם כאלה שברור מתי הגיע הזמן להיפרד מהם לשלום. אנו זורקים את החלב כשהוא מתקלקל, מצטיידים במשחת שיניים חדשה כשהישנה נגמרת וקונים נעליים חדשות כשהזוג הישן מתבלה ומאבד מחנו. אך אולי תתפלאו לשמוע כי ישנם פריטים רבים בבית שהם בעלי אורך חיים קצר משחשבתם. בין אם מטעמי בריאות, בלייה או כי הם מאבדים מיעילותם לאחר מספר שנים – חפצים אלה דורשים חידוש תקופתי בתדירות שעשויה להפתיע אתכם. לפניכם ארבע דוגמאות לרהיטים ופריטים נוספים שכנראה הגיע הזמן לחדש.

שטיח:
בתים רבים בישראל מתהדרים בשטיחים בחדרים השונים, ובעיקר בסלון. השטיח הנכון יכול לאחד את החדר, ולהקנות לחלל מראה ביתי, חמים ואפילו יוקרתי. רוב השטיחים דורשים תחזוקה מתמדת הכוללת שאיבת אבק תדירה, ניעור תקופתי ואפילו אוורור בחוץ בעת הצורך. שטיח שאינו מתוחזק היטב עשוי לפתח עובש, שיכול אף להיות מסוכן לבריאות.

מתי להחליף?
אם השטיח שלכם באיכות גבוהה ואתם דואגים לתחזק אותו היטב, ייתכן שהוא יוכל להחזיק מעמד אפילו עשרים שנים, אך את רוב השטיחים מומלץ להחליף כל 5-10 שנים, במיוחד אם יש בבית ילדים או חיות מחמד.

מזרן:
בין אם אתם ישנים על מיטה זוגית או במיטת יחיד, המזרן שלכם הוא ללא ספק אחד האביזרים החשובים ביותר לשמירה על איכות חייכם. מזרן ישן, מאיכות נמוכה או כזה שאינו מתאים למבנה גופכם, יהיה בעל השפעה עמוקה על שנת הלילה שלכם. אתם עשויים למצוא שאתם מתקשים להירדם, מתעוררים במהלך הלילה או שאתם פשוט לא מרגישים רעננים כשאתם מתעוררים בבוקר. שנת לילה שאינה איכותית היא לא רק לא נעימה – היא גם עלולה לפגוע בתפקוד שלכם במהלך היום, לגרום למצב רוח ירוד ולהחליש את המערכת החיסונית.

מתי להחליף?
ראשית, לפני שאתם דואגים לאורך חייו של המזרן שלכם, חשוב לוודא שאתם בוחרים באחד איכותי ביותר, כמו מזרן ויסקו. אך גם המזרן האיכותי ביותר, ובמיוחד מזרן זוגי, דורש החלפה כל 8-12 שנים. מזרן מאיכות נמוכה עד בינונית בדרך כלל יתחיל להתבלות ולאבד מאיכותו לאחר כ-5 שנים בלבד.

מכונת כביסה:
קשה לדמיין איך נראו חיינו לפני שנכנס אליהם המכשיר הפלאי הזה. מכונת הכביסה הראשונה הומצאה כבר במאה ה-18, אך רק בשנות השלושים של המאה הקודמת מכונות הכביסה התחילו להיכנס לבתים פרטיים, ואלינו בישראל הן הגיעו רק בשנות ה-50. עד אותו רגע, פעולת ניקוי הבגדים היתה קשה, סיזיפית ודרשה השקעה רבה ביותר של זמן ואנרגיה. אך גם מכונות הכביסה החדישות ביותר הן בעלות אורך חיים מוגבל, שלאחריו הן מתחילות לאבד מיעילותן ולהזדקק לתיקונים רבים.

מתי להחליף?
אם אתם מרגישים שהבגדים שלכם יוצאים מהכביסה פחות נקיים מבעבר, אתם לא מדמיינים. לאחר כ- 10-13 שנים, מכונות כביסה נוטות להתיישן ולאבד בהדרגה את יכולות הניקוי שלהן.

ספה:
הספות הן חלק מרכזי ביותר בבית. רבים מאיתנו נוטים לבלות עליהן חלק נרחב מיומנו, לצפות בטלוויזיה, לקרוא ולבלות עם בני המשפחה. אנו משקיעים זמן, מחשבה וכסף רבים בבחירת הספה המושלמת, שתהיה לא רק נוחה ביותר אלא גם יפה, מזמינה וקלה לניקוי. אך חשוב לדעת כי כמו רהיטים רבים, גם הספות שלנו מתחילות להתבלות במהירות מהרגע שהן נכנסות בפתח דלתנו.

מתי להחליף?
אורך החיים של ספה נע על טווח רחב, בהתאם לאיכותה, לטיפול שהיא מקבלת ולתדירות ואופן השימוש בה. רוב הספות מחזיקות מעמד בין 10-15 שנים, כאשר ספות עור הן עמידות יותר ועשויות לשרת אתכם היטב במשך 20 שנים ויותר.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.