אמנת הפרסום המיטיב

טיפים לכתיבת קורות חיים


קרדיט תמונה: pexels.com

אנשים יכולים למצוא את עצמם תרים אחר מקום עבודה בלא מעט שלבים בחיים.
הפעם הראשונה בה מתחילים בחיפוש אחר עבודה "רצינית" מגיעה אחרי סיום הלימודים (האקדמאיים או התיעודיים) כאשר לרוב, המטרה תהיה למצוא עבודה עם זיקה לאותו תחום הלימודים.
יחד עם זאת, אנשים רבים לא נשארים במקום עבודה אחד לכל החיים, ומסיבות כאלה ואחרות יכולים למצוא את עצמם בחיפושי עבודה גם בגילאים מאוחרים יותר.
לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים או מהי הסיבה בגינה אתם מחפשים עבודה, חשוב שתזכרו כי לקורות החיים שלכם יש תפקיד משמעותי והשפעה רבה בנושא – בכל זאת, הם אחראים על הרושם הראשוני אותו תשאירו על המעסיקים.
כך שאם בימים אלו אתם שוקדים על הכנת קורות החיים שלכם או במידה ואתם מעוניינים לשפץ את קורות החיים הנוכחיים, להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם במטרה:

לא להרחיב מעבר למה שצריך

מגייסים לא משקיעים יותר מדי זמן בקריאת קורות החיים – יש לזכור כי לרוב הם מקבלים עשרות קורות חיים לכל משרה.
מהסיבה הזאת, חשוב לציין את הפרטים החשובים – לדוגמא, תחום ההתמחות שלכם, באלו משרות עבדתם ומה התפקיד אותו ביצעתם בכל משרה.
כמובן, ש-2-3 שורות קצרות המתארות את תחומי האחריות שלכם יכולות להוסיף אבל אין צורך להרחיב מעבר לכך – ולמעשה זה אפילו מיותר.
למעשה, השאיפה שלכם אמורה להיות שקורות החיים שלכם לא יעלו על מעבר לעמוד אחד.

תמצית הכישורים

על פי מחקרים המגייסים מקדישים לא יותר מבין 10 ל-20 שניות עבור מעבר על קורות החיים. כמובן, במידה והם מזהים פוטנציאל הם מתעמקים יותר. לכן, בשביל למשוך אותם, חשוב לא לוותר על תמצית כישורים – מדובר ב-2-3 משפטים, אשר יופיעו בראש העמוד (מתחת לפרטים האישיים) בהם תספרו על הכישורים ועל התכונות שאתם חושבים שהודות להם אתם מתאימים למשרה.

לא לשכוח לעשות הגהה

שגיאות כתיב ממש לא יעלו את הסיכויים שלכם לקבל הזמן לראיון עבודה – ולמעשה, בכוחן אף לפגוע באותם הסיכויים.
מהסיבה הזאת, אחרי שסיימתם לכתוב את קורות החיים, אל תשכחו לעבור עליהם ולבצע הגהה. אם אתם לא סומכים על עצמכם, ניתן לבקש מאדם נוסף אשר יעבור על קורות החיים שלכם ויוודא ששום דבר לא חמק מעינכם.

התאמת קורות חיים לסוג המשרה

אם לדוגמא סיימתם עכשיו לימודי כלכלה וזאת הפעם הראשונה שאתם תרים אחר משרה עם זיקה לתחום זה, חשוב שתפקידו להדגיש את הלימודים – ואם יש לכם הישגים מיוחדים לציין אותם ואפילו לרשום זאת ב"תמצית הכישורים".
יחד עם זאת, במידה ולאחר מכן תחליטו שאתם מחפשים עבודה בתחום אחר לחלוטין, חשוב לעבור שוב על קורות החיים ולתת את הפוקוס לניסיון הרלוונטי לאותו התחום.

לשמור על ניקיון

קורות חיים אמורים להיות מסודרים ונקיים – כאשר, ההמלצה היא לעבוד על פי פורמטים ייעודיים. עכשיו, מאוד יכול להיות שאתם חושבים שבמידה ותוסיפו צבעים או אלמנטים מיוחדים, קורות החיים שלכם יתבלטו על פני האחרים וכך תעלו את סיכוייכם לצוד את עיני המגייסים.
ובכן, בדבר אחד אתם צודקים, זה בהחלט יכול למשוך את עיניהם אבל העיצובים המיוחדים גם עלולים לעשות לכם עוול, מכיוון שהם גם יכולים להותיר רושם רע או לגרום לכם להיראות ילדותיים או לא רציניים.

לא להגזים, לשקר או לסלף

לשקרים יש נטייה להתגלות ולכן ההמלצה היא להימנע משקרים (גם "לבנים") מסילופים ומהגזמות. גם אם המגייס יתרשם ויזמין אתכם לריאיון קחו בחשבון שאתם יכולים להישאל על אותם הסעיפים השקריים, מה שעלול להתקיל אתכם ולחבל בסיכוייכם להתקבל למקום העבודה.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.