אמנת הפרסום המיטיב

טיפים לבחירת מחשב נייד


קרדיט תמונה: pexels.com

החלטתם לקנות מחשב נייד? להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם בביצוע הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר מתוך ההיצע (וכידוע, היצע האפשרויות כיום, הינו גדול ומגוון במיוחד):

ביצועי הסוללה

ישנם הבדלים משמעותיים בין סוללות של מחשבים ניידים, כך לדוגמא, ניתן למצוא מחשבים ניידים עם סוללה בעלת אורך חיים של 3 שעות בלבד ומהצד השני, קיימת אפשרות גם למצוא מחשבים עם סוללה אשר יכולה להחזיק גם עד לפרק זמן של כ-12 שעות, ללא טעינה.
אם התוכנית היא להשתמש במחשב מחוץ לבית, בתדירות גבוהה ולא בטוח שתוכלו למצוא נקודת חשמל באותם המקומות - ההמלצה היא כמובן לדאוג ולבחור במחשבים עם סוללה איכותית במיוחד.

הגדלים והמשקל של מחשבים ניידים

יש לקחת בחשבון כי מסכי לפטופ יכולים להגיע בגדלים שונים – כאשר, ישנם מסכים הנחשבים לקטנים בגודל של 11.6 אינץ' וגם גדולים יותר אשר יכולים להגיע ל-17.3 אינץ'.
כמובן, שכדאי לשים דגש גם על המשקל של המחשב ובעיקר במידה והתוכנית היא לנייד אותו ממקום למקום – במקרים כאלו, כדאי להקפיד ולבחור במחשבים ניידים אשר משקלים הינו קל יחסית, אם אתם מתכננים להשתמש במחשב הנייד בעיקר מהבית, ניתן לבחור במחשב נייד שהינו כבד יותר.

הנתונים של המחשבים

יש לשים לב למפרט הטכני של המחשב הנייד, מכיוון שהמפרט יכול להעיד במידה רבה על היכולות, המהירות והביצועים של המחשבים. נתונים אלו גם יכולים להעיד עד כמה אותו המחשב אכן מתאים למטרות אותן אתם מייעדים בעבורו – כאשר, לכל אחד יכולות להיות בקשות, דרישות וצרכים אחרים לגבי אותו מחשב נייד.
כמובן, שאם אתם לא מבינים בתחום זה, מאוד יכול להיות שהנתונים לא באמת יגידו לכם כלום – במקרים כאלו, ההמלצה היא כמובן להיוועץ באיש מקצוע בעל הבנה בתחום, אשר יוכל לתרגם לכם את הנתונים לביצועים ויסייע לכם להבין אם אכן מדובר במחשב הנייד המתאים בעבורכם.

צרכים מיוחדים

אם יש לכם צרכים או דרישות מיוחדות ממחשב הנייד, לדוגמא, האם המחשב מיועד עבור מעצבים גרפיים, האם המחשב מיועד עבור גיימרים וכיוצא בזה.. במקרים כאלו, חשוב לוודא שהמחשב הנבחר הינו חזק ומתאים עבור המטרה.

מותג

יש מותגים אשר נחשבים לבעלי שם ומוניטין בעולם המחשבים בכלל והמחשבים הניידים בפרט וישנם מותגים אשר נחשבים לפחות מוכרים. כדאי לברר רקע לגבי המותג אשר עומד מאחורי המחשב, על מנת לבחור את המחשב המתאים.

ומה לגבי המחירים של מחשבים ניידים?

טווח המחירים של מחשבים ניידים הינו רחב במיוחד הוא יכול להתחיל בכאלף- אלפיים שח ולהגיע גם ל-6000 ו-7000 ₪. רוב האנשים יוכלו לקנות מחשבים ניידים איכותיים, אשר יספקו מענה על מלוא הדרישות והצרכים שלהם בעלויות אשר ינועו בין 2500 ₪ ועד לכ-3500 ₪.
כמובן, מדובר בהוצאה כספית לא קטנה, לכן, קיימת חשיבות לעשות כל מה שניתן בכדי לשמור על המחשב. כאשר, יוצאים אתו החוצה, יש להקפיד ולשמור על הכיסוי המתאים. אם יש לכם ביטוח תכולת דירה, חשוב שתוודאו שגם המחשבים הניידים כלולים – כידוע, כיום לרוב המשפחות יש יותר ממחשב נייד אחד.

כאמור, דגש על כל הפרמטרים הללו, יאשר לכם בסופו של דבר לרכוש מחשב נייד אשר יספק מענה על מלוא הדרישות והצרכים שלכם ו/או של בני משפחתכם ובכוחו יהיה לשרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות.
כיום בעידן האינטרנט, קיימת אפשרות לאסוף בצורה קלה ופשוטה את כל המידע לגבי האפשרויות המוצעות: לגבי התכונות, הגדלים ולגבי פרמטרים אחרים אשר יכולים להשפיע על הבחירה.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.