אמנת הפרסום המיטיב

מאוורר תקרה - איך משלבים אותו במבנה חדש


קרדיט תמונה: swingfans

כשניגשים לתהליך של בניית מבנה מגורים, עסקים, ציבורי או כל מבנה אחר חדש, קרי מאפס, אז באופן טבעי מנסים לייצר מצב בו מתקינים את כל המערכות הנדרשות בשלב הבנייה מבלי שיהיה צורך להתקין אותן בהמשך. מאחר ומדובר בתהליך בנייה מאפס, מוטב בשלב זה לבנות את המערכות והתשתיות הנדרשות, בשביל שלא יהיה צורך לבצע שינויים ולהתקין מערכות כשהמבנה כבר מאוכלס ופעיל.

זה נכון לגבי הרבה מאוד מערכות שנמצאות בתוך הקירות או מתחת למרצפות, בין אם מדובר על תשתיות ומערכות מיזוג אוויר, מערכות חשמל, אינסטלציה, אבטחה ועוד. למעשה מנסים לשלב כמה שיותר מערכות, כך אפשר לחסוך זמן, טרחה וכן אפשר למנוע מצב ששגרת החיים של הדיירים או העובדים במקום תיפגע.

זה נכון גם לגבי מתקנים מסוימים שמותקנים בתוך המבנה ולא נסתרים מהעין. למשל, מאוורר תקרה. על פניו, היינו יכולים לחשוב שאין שום בעיה להתקין מתקן כזה גם בשלבים יותר מאוחרים, אחרי שמאכלסים את המקום ומשתמשים בו. אך כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, הרבה פעמים עדיף להתקין את המאוורר עוד לפני שנכנסים למבנה, זה נכון גם מבחינת שימוש וגם בשביל להימנע משינויים בחלל החדר בו בוחרים להתקין אותו.

מדוע משתלם להתקין את המאוורר בשלבי הבנייה?

מאוורר תקרה הוא אומנם מתקן שאפשר להתקין בכל שלב, גם אחרי שמאכלסים את המבנה במשך שנים ארוכות, ניתן להחליט ולשלב אותו בחלל החדר. יחד עם זאת, זה דורש עבודה של איש מקצוע, זה דורש התאמות של חלל החדר, תהליך העבודה יוצר לכלוך ויפגע בשגרת חייהם של האנשים שמשתמשים במקום.

זה יהיה הרבה יותר נכון ומדויק להתקין את המאוורר לפני שנכנסים למבנה ומאכלסים אותו. מה עוד שאם מתקינים בשלב זה, אזי שניתן להשתמש בו מהתחלה. זה יכול גם להיות הרבה יותר אפקטיבי וגם הרבה יותר חסכוני בכל מה שקשור להוצאות חשמל. לכן זה גם יותר משתלם בהיבטים אלו.

חשוב להדגיש, בעיקרון אין צורך בהתקנת תשתית ייחודית לצורך התקנת מאוורר תקרה, אך כן צריך להתקין עבורו מפסק וכן צריך לייצר חיבור בין המאוורר למפסק. אם מבצעים את ההתקנה לפני שנכנסים לאכלס את המבנה, אזי שניתן לעשות זאת בצורה הרבה יותר מסודרת ונעימה לעין.

איך עושים את זה בצורה נכונה?

בשביל להתקין מאוורר תקרה לפני שמאכלסים את המבנה, אזי שיש צורך להחליט בדיוק באיזה חדר או חדרים רוצים להתקין מאווררים מסוג זה, כיצד רוצים לעשות זאת, באיזה חלק מהתקרה וכן יש להחליט איזה סוג מאוורר זה יהיה (מבחינת גודל, עיצוב, צבעים וכן האם זה יהיה מאוורר תקרה עם או בלי תאורה).

ישנם בעלי מקצוע שמתמחים בהתקנת מאווררי תקרה והם ידעו לבצע את ההתקנה לפני שמאכלסים את המבנה מבלי לגרום נזק לעיצוב ולנראות של חלל החדר.


פורסם ב-15/3/22

אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.