אמנת הפרסום המיטיב

כל מה שאתם צריכים לדעת על לגו

לגו
קרדיט תמונה: brick-toys

כמעט בכל בית נמצא ערכת לגו אחת ואפילו יותר. לגו אלו הם אבני משחק שהפכו לפופולריות ואהובות, לא רק בקרב ילדים. למעשה, לא מעט אנשים בגילאים הבוגרים מעבירים את שעות הפנאי שלהם בהרכבה מקצועית. יש ללגו סגולות רבות גם לילדים וגם למבוגרים וכמו כן, לאנשים בעלי מוגבלויות. מה שהופך את הלגו לכל כך פופולרי הוא שלגו מהווה שפה גלובלית. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על לגו.

רקע כללי

הלגו הומצא בשנת 1932 ע"י קירק כריסטיאנסן. בעבר הלגו היה עשוי עץ, אך בחלוף השנים הלגו שינה את עורו לפלסטיק. יש ערכות שונות של לגו, ערכות המיועדות להרכבה של מערכות ספציפיות ומערכות המיועדות להרכבה כללית. כיום, יש ערכות לגו אשר מיועדות ליצירת מותגים ודמויות פופולריות מסרטים, אירועי ספורט, סדרות וכן הלאה. הלגו ידוע בעל סגולות רחבות, בעיקר בקרב ילדים. הוכח שהלגו משפר את המיומנות וההתפתחות המוטורית בקרב ילדים, פעוטות ואף רכישה מחודשת של מיומנויות אלה בקרב אנשים בעלי מוגבלויות. כמו כן, לגו מחדד את המוח שלו ומפתח את היצירתיות. היום יש תחרויות לגו בכל העולם, מדובר על ענף מאוד פורה, גם בישראל ניתן למצוא תחרויות לגו ותערוכות של מיצגים שונים. היופי שיש בלגו הוא שהוא ללא סוף, כל פעם ניתן יהיה לחדש וליצור דברים חדשים.

סדרות לגו

בכל חנות לגו תוכלו למצוא סדרות אחרות של לגו. קיימות סדרות לגו רבות המובדלות בהתאם לקונספט הספציפי, סדרה, גיל יעד ועוד. יש לגו בסיסי אשר ניתן למצוא בו דמויות שונות, ערכות בניה וכן הלאה. סדרה מאוד פופולרית היא לגו טירות אשר ניתן למצוא שם עולם שלם של ספינות ירי, עגלות ירי וכד'. עוד סדרה אהובה בקרב ילדים היא לגו רייסר, שם נוכל לבנות מכוניות זינוק, נייט בלייזר, מכוניות מרוץ ועוד. יש סדרות אשר ממונעות באמצעות מנוע חשמלי אך הן יהיו יקרות יותר.

איך מנקים לגו?

לכולנו יש לגו ישן בבית ואולי עכשיו יש לכם חשק לפתוח אותו מחדש. אם הלגו שלכם צבר אבק והוא מלוכלך, אל תדאגו אפשר לנקות את הערכה בקלות. כדי לשמור על טיב החלקים תוכלו לשטוף את הלגו במים בטמפרטורה שלא עולה על 40 מעלות. באמצעות ספוג וסבון עדין נקו את החלקים ותנו להם להתייבש באופן טבעי. שימו לב, לא ניתן לשטוף את ערכת הלגו במכונת כביסה או מכונת ניקוי תעשייתית - החלקים הם עדינים.

לגו לילדים

כאשר אתם מגיעים לחנות לגו כדי לרכוש לגו לילדים שלכם, שימו לב שאתם שמים דגש על בחירת ערכת לגו שמתאימה לילדים בגיל הרך. חלקי הלגו יכולים להיות חלקים קטנים ולכן, יש סכנת בליעה. לגו לילדים שונה מהערכות שאנחנו מכירים. ערכות לגו לילדים יהיו מחלקי לגו גדולים שלא ניתנים לבליעה. דרגת הקושי תהיה קלה ולרוב, אין צורך בז'אנר ספציפי של ערכה, אלא אם כן הילד כבר מחובר לדמות כלשהי שהוא מעריץ.

חנויות לגו

בחרו חנות לגו שמתאימה למה שאתם מחפשים. חנות הלגו צריכה להכיל את הדמויות שאתם אוהבים ולהיות מותאמת לכל הגילאים. המחירים של ערכות לגו משתנים, המחירים יכולים להתחיל מכמה עשרות שקלים (כ-70 ש"ח) עבור ערכות פשוטות לילדים ולהגיע עד לסכומים של כ-200 עד 300 ש"ח לערכה מורכבת יותר. כאשר מדובר על ערכה חשמלית המחירים יכולים לעלות.
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.