אמנת הפרסום המיטיב

הר הכסף – איך הוא יכול לעזור לנו?קרדיט תמונה: elements.envato.com
 
במהלך השנים מתנהל ויכוח לא פשוט בין חוקרים, הוגים ואנשי מקצוע על שיטת הכלכלה הנכונה שיש להנהיג במדינה. ויכוח זה קיים לא רק בישראל אלא בהרבה מאוד מדינות נוספות. יש הסבורים שזה למעשה הויכוח המשמעותי הגדול ביותר שתקף לכל חברה, בכל מדינה ולעיתים גם בין מדינות עצמן.
 
על דבר אחד שני הצדדים לא מתווכחים אלא מסכימים והוא, כל אזרח בכל מדינה חייב לדעת כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית באופן אישי, בשביל שהוא יכול לספק לבני משפחתו ולו איכות חיים טובה. מי שלא יודע להתנהל נכון מבחינה כלכלית, יתקשה מאוד בכך. לכן במדינות רבות משקיעים מגיל צעיר בחינוך להתנהלות כלכלית נכונה.
 
מדינת ישראל גם מספקת כלים שונים לאזרחים אשר מטרתם לעזור להם להתנהל נכון מבחינה כלכלית. אחד הכלים הוא הר הכסף. מדובר על מנוע חיפוש מיוחד שמשרד האוצר בנה מתוך כוונה לעזור לאנשים למצוא מה שמכונה "כספים אבודים". על פניו, בהתנהלות כלכלית לא אמורים להיווצר כספים שכאלה, אך מאחר וזה קיים, המדינה נותנת כלי לאתר אותם ולהשתמש בהם.
 

מה זה הר הכסף?

הרעיון שעומד מאחורי מנוע חיפוש הר הכסף הוא מאוד פשוט. במהלך השנים, מסיבות שונות, אנחנו נוטים "לשכוח" שפתחנו חשבונות בנק, שיש לנו כלים פיננסים שונים ברשותו, מוצרים פנסיוניים ועוד. מדובר על מוצרים ושירותים שעולים לנו כסף, אך חשוב לא פחות, הרבה פעמים מצוי בהם כסף שלא מודעים אליו.
 
דרך הר הכסף אנחנו יכולים לאתר את כל החשבונות והמוצרים השונים שנמצאים תחת שמנו, ולהחליט מה לעשות איתם. למשל, אם יש לנו חשבון בנק ששכחנו מקיומו, בין אם זה בגלל מעבר דירה ובין אם זה בגלל מעבר למדינה אחרת, אזי שכעת אנחנו יכולים להיכנס לאתר, בעזרת פרטים מזהים, ולהחליט מה לעשות עם החשבון. יש לנו אפשרות למשוך את הכסף ולהשתמש בו, להעביר אותו לחשבון שלנו או לעשות בו כל שימוש אחר.
 

כיצד האתר יכול לשרת אותנו?

איתור כספים אבודים הוא בעל משמעות כלכלית עצומה עבור כל אזרח. הן בגלל העובדה שהרבה מאוד אנשים אכן מחזיקים כספים בחשבונות בנק שונים שהם שכחו מקיומם או שיש להם מוצרים פיננסיים שעולים לא מעט כסף והם כלל לא משתמשים בהם. אך מעבר לזה, הבנקים נהנים מכך ללא סיבה. לכן אם בוחרים להשתמש בכלי זה, אפשר לנהל את הכספים ולהעביר אותם אל המקומות הנכונים, באופן שישרת טוב יותר את בעליהם.
 
צריך לציין גם, ברגע שאזרח מוצא חשבון בנק מסוים שיש בו כסף, אז הוא יכול להשקיע אותו בצורה הרבה יותר חכמה, הוא יכול להרוויח בעזרתו הרבה יותר ובסופו של דבר, ההתנהלות הכלכלית שלו תשתפר ותאפשר לו לייצר איכות חיים טובה יותר לו ולמשפחתו. 
 
אזור התגובות למאמר נועד ליצור דיון מפרה ומעשיר סביב נושא המאמר.
אנא כתבו בצורה נאותה ועניינית כדי שנאשר אותן.